anxietate sau atacuri anxioase | Forumul Medical ROmedic

anxietate sau atacuri anxioase

03-01-2012
boby2882
Nu este medic/terapeut
boby2882
Ma numesc Boby si am 30 ani.De un an jumate iau antidepresive dar ma simt tot rau.De 5 luni iau ixel -CLORHIDRAT DE MILNACIPRAN de 25 mg cate 2 pe zi.Acuma de vreo 2 saptamani i-am intrerupt am luat numai cate unu la doua zile bineinteles am consultat un medic psihiatru si mi-a prescris coaxil 1 dimineata si un jumatate seara dar am un rau in corp, ameteli, dezechilibru, stari de lesin stari pe care nu le prea aveam cand luam ixel.Se poate sa am aceste simptome de la intreruperea ixelului?
2 comentarii
0
03-01-2012, ora 19:01
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cred ca ai efecte secundare la tratamentul cu coaxil. Citeste prospectul.
Probabil starea de lesin o ai cand te ridici brusc in picioare ( hipotensiune ortostatica).
Mergi la medic sa iti dea un alt medicament, pe care sa il tolerezi mai bine.
0
03-01-2012, ora 21:09
boby2882
Nu este medic/terapeut
boby2882
Oare in cat timp de la intreruperea unui antidepresiv acesta isi piede efectul din corp?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •