apa cu sapun in vagin

19-04-2014
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
In primul rand o sa va rog sa nu radeti. In al doilea rand eu am probleme de cand ma stiu cu secretia vaginala, am mereu scurgerei, am tratat-o dar nu s-a vindecat niciodata si am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea. Problema este urmatoarea: in fiecare luna, intr-o anumita perioada a lunii, am o secretie vaginala mai abundenta si ma simt tare murdara...intr-o zi cand m-am spalat jos am atins acolo la intrarea in vagin cu apa si gel de dus..ca ma enerva ca era foarte umed asa si alunecos de la secretia aia si nu suport.si cred ca a intrat in vagin putin ca acum cand fac pipi ma ustura o secunda sa zic si nu mai fac nici cu jet asa...simt ca fac, dar cand ma duc la abie fac putin. ce as putea sa fac? Ma gandeam sa fac niste spalaturi? sau sa iau antibiotic? ce anume sa fac? ca banuiesc ca apa si gelul de dus nu au cum sa iasa de acolo..sau nu stiu..va rog ajutati-ma
2 comentarii
0
23-04-2014, ora 12:05
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Simptomele descrise s-ar putea datora unei infectii urinare. O vizita la medicul dv ar fi indicata.

In ceea ce priveste secretia si intensificarea ei intr-o anumita perioada a ciclului, aceasta corespunde, probabil, ovulatiei. Este un fenomen normal. La fel, o secretie care este alburie (sau translucida, ca albusul), care nu e iritanta, care nu are cheaguri precum laptele batut, este normala. Numai daca acest lucru va deranjeaza, va recomand un tratament homeopatic.
0
17-05-2016, ora 18:19
teoh
Nu este medic/terapeut
teoh
Buna ziua, as avea si eu o problema. Am avut contact sexual in urma cu o zi si am vazut ca la cateva ore am avut o seceretie apoasa abundenta( parca era apa). In timpul actului sexual simteam nevoia sa merg la toaleta. As vreau sa stiu daca e nevoie sa ma panichez.daca e ceva grav sau daca e normal. Urmatoarea zi am prezentat acceasi scurgere doar ca mai abundenta si la intervale de ore diferite
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Igiena intimă
  • Igiena intimă corectă la femei - cele mai bune practici și greșeli frecvente
  • Greșeli în îngrijirea zonei intime (relativ frecvente)
  • Potrivit unui nou studiu, cupele menstruale sunt o opțiune excelentă pentru gestionarea igienei menstruale
  •