Aparat dentar-

10-04-2013
patry999
Nu este medic/terapeut
patry999
De ceva vreme sunt indecisa daca sa imi pun sau nu aparat dentar fix. Stiu ca se poarta in medie 2 ani- dar eu am o problema: partea de sus este spre partea stanga, iar maxilarul spre dreapta, deci nu am muscatura normala, fapt datorat unei probleme din copilarie'suptul degetelor', automat cerul gurii e deformat, dintii prea in fata si asa mai departe. Rog un medic ortodont sa-mi spuna cam cat timp ar fi necesar pt corectarea muscaturii si dinti drepti, implicit? Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
18-08-2013, ora 20:20
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Geo, nu stiu daca in cele 4 luni de cand ai scris mesajul te-ai hotarat sau nu, dar ceea ce vrei tu sa stii necesita investigatii suplimentare ( radiografii, modele de studiu ) si un medic competent sa adune si interpreteze datele. Bafta!:)
0
26-08-2013, ora 13:09
Dr. Zlotea Mircea
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Zlotea Mircea
Pentru sindromul compresiei de maxilar durata tratamentului este de 2-3 ani. Obiceiul vicios trebuie eliminat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ghidul persoanei cu aparat dentar - sfaturi utile și întrebări frecvente
  •