Arsura în capul pieptului se muta spre urechi.

05-06-2016
Daniiiiiii
Nu este medic/terapeut
Daniiiiiii
În martie am avut o gripa care a trecut cam într-o săptămână. Apoi am rămas cu o durere în gat care se muta spre urechi. Medicul de familie mi-a zis ca e otita și mi-a prescris Augumetin 2 ori pe zi plus încă un antibiotic care luam.o pastila o data pe zi și picături de urechi. Tratamentul a fost 7 zile și începusem sa ma simt bine, dar tot simțeam un mic "harait" în gat. După vreo 10 zile am început iar sa simt usturime în gat, care când se duce spre capul pieptului și ma arde, când urechea dreapta (după antibiotic am rămas doar cu durere la urechea dreapta) când ma lasă și nu mai am.nimic apoi iar revine ba cu arsuri în capul pieptului și tot asa. Medicul de familie a zs sa dau cu propolis, am băgat vreo 300 ml și tot degeaba nu trece neam.Am mers la un ORL, mi-a zs faringita, mi-a dat niște spray de gat, niște pastile pe baza de cafeina și paracetamol, m-a tratat asa "las ca știu eu ". Acu sunt disperat: ma arde capul pieptului simt ca ma sufoc, se muta când la urechi când ma lasă, acum o săptămână m-a durut doar urechea dreapta 2 zile apoi a coborât la piept și mai tinde și către gat cât se plimba
2 comentarii
0
05-06-2016, ora 22:37
Daniiiiiii
Nu este medic/terapeut
Daniiiiiii
Am luat niște Decasept când ma mai ardea și gatul sa ma lase un pic, beau și ceai cald de mușețel și ma lasă usturimea în gat sau arsura în piept. Când simt durerea la urechi beau o cafea și ma lasă. Parca e un vierme se tot muta sau ma lasă. A mai rămas sa-i dau cu tărie când m-or durea toate :-((((
0
06-06-2016, ora 12:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 probleme nas, gat, urechi se trateaza corect doar la ORL
2 medicatai data de med de familie..a provocat un refluz gastro-esofagian..si asta este motivul de ce ustura in piept si de deranjeza gatul
3 pe forum sunt sute de postari depsre asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.