Arsuri la stomac

08-03-2010
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
buna seara am 43 ani si am mai mereu arsuri mai ales seara dupa ce mananc. ultima masa ora 19 de obicei mananc cam multisor

ce tratament sa urmez. am facut tratament cu omeran 2 pe zi 2 sapt dar dupa un timp aceeasi poveste arsuri mai ales noaptea cand stau culcat uneori pana in gat imi vine arsura de ma trezeste din somn. ce tratament sa urmez?
6 comentarii
1
09-03-2010, ora 10:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Omeranul iti distruge stomacul incet dar foarte sigur. Daca ai stomacul bolnav, mananci mult, mananci si lapte si in plus iei si medicamente chimice cu pumnul de ani de zile, oare cum crezi ca te potzi vindeca ?
0
09-03-2010, ora 15:37
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ar trebui consultat un gastroenterolog- pt a vă face anumite analize- să nu aveţi probleme gen boală de reflux gastroesofagian, hernie hiatală etc. un consult plus endoscopie ar trebui să fie de ajuns pt un diagnostic şi stabilirea unui tratament.
0
09-03-2010, ora 16:22
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna Mihaela.Si eu am arsuri la stomac de vreo luna si ceva deja.Am primit tratament cu Controloc o luna dar la mine nu si-a facut efectul.Acum iau de vreo cateva zile Omeran.Nu stiu ce sa zic..parca incep sa fie mai rare arsurile si mai putin deranjante.
1
11-03-2010, ora 14:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai Omeranul face sa nu se mai simta durerile. Le ai, dar sunt anesteziate. Daca voi numitzi anestezia vindecare. Mai ai rabdare cateva saptamani si pe urma o sa vezi binele ce ti l-a facut Omeranul.
0
11-03-2010, ora 17:10
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
ok atunci.mi-ai trimis anamnesa mai demult si o sa o completez si daca esti dragut sa imi prescrii tu ceva si sa vad cum ma simt de la ele ok?
0
11-01-2019, ora 02:32
_125Elena_
Nu este medic/terapeut
_125Elena_
Buna seara, de o saptamana am arsura la stomac de la orice mananc si imi vine sa vomit.E posibil sa fie gastrita/ulcer?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Arsurile stomacale - cauze, diagnostic, tratament și sfaturi utile
  •