as vrea sa raman insarcinata!

21-03-2012
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Ma numesc Oana, am 20 de ani, dar am probleme cu menstruatia, si imi doresc enorm de mult sa raman insarcinata, am fost la un medic ginecolog ieri si mi-a prescris macmiror ovule, betadine ovule, si as vrea sa stiu daca mi-a aceste medicamente inseamna ca nu pot ramane insarcinata?? AS DORI SI EU CINEVA SA MA AJUTE si sa-mi spuna de ce nu am menstruatia regulata, si cum as putea sa mi-o reglez, ultima menstruatie am avut-o pe 2 februarie. si ce ar trebui sa fac sa raman insarcinata!! va rog si va multumesc!
6 comentarii
0
21-03-2012, ora 11:54
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi foarte bine ca, în primul rând pentru reglarea mesntruaţiei, dar şi ca să creşteţi şansele unei sarcini, să faceţi un tratament homeopatic.
Medicamentele enumerate este foarte improbabil să regleze menstruaţia. Nu interferă cu sarcina.
0
22-03-2012, ora 13:22
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Multumesc pentru raspuns, dar imi puteti spune in ce consta acest tratament homeopatic, pentru ca imi doresc foarte mult un copilas, tin sa mentionez ca nu am luat niciodata anticonceptionale, si nici nu am facut avort vreodata. multumesc
0
23-03-2012, ora 11:07
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Tratamentul homeopatic reglează menstruaţia fără hormoni şi pune organismul în condiţii optime pentru sarcină. Câteva elemente introductive despre homeopatie, într-un limbaj accesibil, puteţi citi pe pagina mea, aici: http://www.doctordragomir.ro/homeopatie.htm
Succes !
0
24-03-2012, ora 11:51
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
si pentru acest tratament trebuie sa-mi consult medicul ginecolog?? va multumesc pt raspuns!
0
24-03-2012, ora 19:16
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, tratamentul homeopatic este prescris de medicul homeopat.
0
03-04-2012, ora 08:52
onutza1992
Nu este medic/terapeut
onutza1992
Buna ziua, tin sa mentionez ca mi-a venit ciclul menstrual, acum ce credeti am vreo sansa sa raman insarcinata? si cate sanse de reusita as avea??? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •