ASLO-2241

28-08-2008
marylu
Nu este medic/terapeut
marylu
Nepoata mea acum doi ani avea un aslo de 2241 si acum dupa doi ani de moldamin de 1200000 saptamanal are aslo 1103.Ce este bine de facut?Exista si un alt tratament in afara de moldamin?Sa continue cu moldamin injectabil?Sa isi scoata amigdalele chiar daca acestea aproape nu se vad si nici nu face amigdalite sau rosu in gat?Exudatul era negativ.Am uitat sa mentionez ca are 19 ani.
4 comentarii
0
28-08-2008, ora 00:00
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Stimata doamna. Si eu am avut aslo ridicat, ceea ce indica o infectie in corp. Mie mi-au iesit la exudatul nazal si la cel faringian un stafilococ si un streptococ. oricum chiar daca nu a iesit nimic, nu inseamna ca nu are o infectie cronica in corp. Eu am fost la un alergolog-imunolog foarte bun, dar din pacate s-a prapadit. El mi-a facut vaccinuri cu SRE(se cumpara de la Cantacuzino - este un puternic imunostimulent al organismului si se recomanda in cazuri de cancer pentru cresterea imunitatii, dar se recomanda si in cazuri de infectii cronice recidivante care nu cedeaza la antibiotic obisnuit) si al doilea vaccin asociat pe care vi-l recomand tot de la Institutul cantacuzino este IBC 10(este un vaccin polimicrobian care contine aproape toti microbii la care organismul poate face infectie). Dupa o cura completa de 10 vaccinuri combinate din cele doua, ar trebui ca ASLO sa scada la aproape normal. Oricum tratamentul se repeta timp de doi ani consecutiv de doua ori pe an primavara si toamna. Vaccinurile vi le puteti efectua si Dvs. se fac subcutanat adica sub piele cu o seringa de insulina. Astept sa-mi spuneti rezultatul dupa cele zece sedinte pe adresa:-
Eu m-am tratat cu acest tratament cand eram student cu un medic eminent, de la el stiu aceasta schema de tratament. Dupa moartea sa am mai fost la zece doctori, dar toti sunt la fel de inteligenti(recomanda antibiotic si vei face de la antibiotic fungi adica ciuperci si mai rau distrugi sistemul imunitar) De aceea va rog sa aveti incredere in tratamentul meu si sa-l urmati sa vedeti ce rezultate spectaculoase veti avea.
Multa sanatate va doresc!
0
28-08-2008, ora 00:00
marylu
Nu este medic/terapeut
marylu
Multumesc pentru sfat.Spuneti-mi va rog exact schema de tratament pentru ca din cate stiu eu intre doua vaccinuri diferite de obicei trebuie lasata o perioada de timp.Aceste doua vaccinuri se pot inocula in acelasi timp, cum le-ati facut unul intr-un brat si unul in altul?Si inca o intrebare :le-ati comandat direct la Institut sau vi le-a procurat domnul doctor?Inca o data multumesc.
0
29-08-2008, ora 00:00
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Cand am facut eu vaccinurile le-am facut la un spital si erau aduse de la Institutul Pasteur. Acum nu se mai importa, dar cei de la Cantacuzino prepara si ei vaccinuri. Prin urmare Dvs. trebuie sa va duceti la farmacia Institutului Cantacuzino care se afla in incinta institutului. Cereti de acolo o cutie de IBC 10 si o cutie de SRE (Imunostimulent Parvum). IBC 10 are 10 fiole intr-o cutie, fiecare fiola are 0.2 ml si veti face odata patru intepaturi a cate 0.05 ml pe intepatura cu distanta intre ele de 1-2 cm in brat in partea posterioara(daca va uitati la mana dreapta aveti un semn de la un vaccin numit IDR pe care toti il avem, langa acel vaccin trebuie sa faceti - aceea este partea posterioara a bratului si nu conteaza ca il faceti in bratul stang sau drept). Dupa ce ati facut patru inoculari(patru vaccinuri) la distante de 1-2 cm intre ele, in spate ar fi cel mai bine acolo am facut si eu si are cea mai mare eficienta veti face un vaccin cu SRE. Numai la primul vaccin cu SRE se recomanda sa faceti jumatate din doza recomandata pe prospect pentru infectii cronice si asta pentru a testa sa nu fiti alergica. Dupa trei zile veti face un nou set de inoculari cu patru inoculari din IBC 10 si o inoculare in spate de SRE, de aceasta data la SRE veti face doza normala care scrie pe prospect pentru infectii cronice si nu veti mai face jumatate din doza normala cum ati facut prima data(si asta numai in cazul in care nu va fost rau prima data cand ati facut jumatate din doza minima pentru infectii cronice).
Acum am sa va explic ce inseamna sa faceti SRE in spate. Daca duceti mana dreapta pe umar langa umar aveti un muschi si daca lasati mana un pic mai jos spre omoplat, dar nu ajungeti la omoplat se afla respectivul muschi si acolo veti face inocularea sub pielea acelui muschi. ATENTIE! Trebuie sa aveti mare grija la prima doza sa nu fiti alergica, daca treceti de prima doza, nu mai sunt probleme dupa aceea dar la prima doza, am rugamintea mare antentie si sa faceti prima data vaccinurile intr-o dimineata si nu seara. Daca ati vazut ca nu sunteti alergica la a doua inoculare puteti sa faceti si seara vaccinurile, cand doriti, dar sa lasati sa treaca trei zile sau patru zile in functie de reactia organismului Dvs intre vaccinuri.
Sa nu va speriati la SRE va umflati in zona respectiva si sona devine rosie si face ca un fel de cos acolo unde ati facut vaccinul cu SRE. sa nu stoarceti cosul respectiv sa-l lasati ca in trei, patru zile se retrage si urmatorul vaccin il faceti alaturi. Vedeti ca o sa va usture un pic vaccinurile, dar sper ca veti trece peste si sa nu va speriati, ele veti vedea ca vor fi de mare ajutor.
Dupa ce veti termina sedinta de 10 inoculari atat cu IBC 10, cat si cu SRE, veti repeta tratamentul in anul urmator in primavara si in toamna si celalalt an in primavara si va opriti.Trebuie in total sa aveti patru serii de inoculari complete. Atentie! Sa nu amestecati in aceeasi seringa cele doua vaccinuri SRE si IBC 10. Le veti face pe rand si separat.
Dupa ce terminati prima serie de 10 inoculari din cele doua SRE si IBC 10, va rog sa va faceti din nou exudatul si-mi spuneti si mie daca va mai apare. In mod normal ar trebui fie sa nu va mai apara fie sa mai fie inca microbul acolo, dar in cantitate foarte mic si daca acum este gram pozitiv si gram negativ, ar trebui sa nu mai apara decat gram pozitiv. Dupa vaccinuri o sa va manance un pic pielea in jurul lor, mai ales la IBC 10, este o reactie normala, dar va rog sa va abtineti cat puteti si sa nu va scarpinati in locurile afectata.
Am rugamintea sa ma tineti si pe mine la curent cu tratamanetul si modul cum evolueaza. -
Totodata, am rugamintea sa transmiteti mai departe tuturor celor care ua nevoie de acest tratament si care sunt in suferinta, pentru ca stiu ca un doctor ca cel pe care l-am avut eu rar mai gasesc in Romania, iar oamenii trebuie sa stie ca nu toate infectiile se trateaza cu antibiotice, care-ti distrug sistemul imunitar, mai bine se alege calea imunitara, care-ti intaresc sistemul imunitar, te fortifica si face organismul sa lupte cu boala si sa o elimine singur.
0
09-10-2008, ora 00:00
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
Draga marylu,

Am rugamintea sa ne spui daca ai urmat tratamentul indicat de mine si cum se simte nepoata Dvs. Totodata, va rog foarte mult atat pe Dvs. cat si pe ceilalti la care am indicat medicamente sa ne spuna tutror rezultatele, stiu ca obisnuim sa cerem atunci cand ne doare, dar este bine sa ne gandim si la ceilalti care sunt in suferinta si care au nevoie de un medicament si nu stiiu unde sa ceara un sfat, iar aici este locul ideal. Prin urmare, 6te rugam sa ne spui, este bine acum nepoata sau se simte mai bine dupa cura cu SRE indicata de mine?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.