Atac de panică

30-12-2019
Gennix
Nu este medic/terapeut
Gennix
Bună ziua am vârsta de 17 ani și de 2 săptămâni mă comfrunt cu stări de depresie aproape continue...am toate simptomele atacului de panică am văzut, și m-am imformat...dar...am căutat și folosit metodele după internet dar fără succesc..ideea e că nu pot să las gândurile...care sunt concentrate pe..(ce fac? Dacă mor? Leșin? Dacă se intâmplă iar..?) Si etc..am fost la doctor si mi-a spus că e deficit de vitamine..am luat si fără un efect..**menționez că iau ceva pe bază de plante Calmogen dar nu sunt așa bune...acum am stări de vomă, amețeală, confuzie, nu am poftă de mâncare, simt că mă doare inima...***și menționez că am mai avut atacuri când eram mic (odată cu divorțul părinților, la școală probleme...mai și fumez de o perioadă...) ce să fac? Am frica că mor...și asta imi e frică
6 comentarii
0
30-12-2019, ora 09:16
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Mergeți la un consult psihiatric, aveti nevoie de un tratament care să oprească aceste simptome. Din ceea ce ati relatat, suferiti de o tulburare anxioasa. Începeți să urmați sedinte de terapie psihologica, va vor ajuta sa înțelegeți mai bine cauzele acestor stări si emotiile care se ascund în spate. Astfel, veti putea sa va schimbați modul de raportare asupra situației prin care treceți.
0
30-12-2019, ora 09:27
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Consult psihiatrie pediatrica (sunteți minor) și evaluarea psihologica de către un psiholog clinician.Plus renunțarea la fumat, și totul va fi ok.
0
30-12-2019, ora 10:52
Gennix
Nu este medic/terapeut
Gennix
Ideea e cã imi vine brusc cu o stare de rău și de leșin...imi vine și să plâng simt că cu cât respir imi e mai rău...și ce pastilă ași putea lua ca să imi fie mai bine...orice...
0
30-12-2019, ora 10:56
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Diagnosticul se pune in cabinet și dacă v as recomanda ce sa luați va trebuie reteta
0
30-12-2019, ora 14:03
Gennix
Nu este medic/terapeut
Gennix
Spre exemplu acum is palid...simt că amețesc cu o stare de leșin...am și un tremur..cu teama de a face atac de panică...sau chiar că voi muri
0
30-12-2019, ora 21:57
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Mergeți la medic nu mai stați
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: