atac de panica
buna
am intrat pe acest forum deoarece de la moartea bunicei, prietenul meu a inceput sa aiba atacuri de panica, A facut toate analizele si nu iau gasit nimic.simptomele le are aprox de un an, mereu are ameteli, ii este frica sa iasa singur afara ca nu cumva sa ii vina rau pe strada.Am ajuns la concluzia ca starea de rau sio produce singur deoarece nu ia gasit nimic la analize.Tinea foarte mult la bunica lui deoarece ea practic la crescut, mai are un frate si parinti dar mereu a fost apropiat mai mult de ea si in plus locuieste in casa ei.In ziua cand a murit nu a varsat nu a putut sa planga deloc, dar dupa cateva zile a trebuit sa se interneze in spital deoarece ii era ft rau:avea ameteli, il durea ft rau capul, ii era frica sa iasa singur pe strada si se enerva ft repede pt orice fleac.Acum cateva zile ia fost din nou rau, ii tremura corpul si spunea ca i se inclesteaza gura.As avea nevoie de sfaturile voastre deoarece eu nu mai stiu cum sa mai fac fata.multumesc
am intrat pe acest forum deoarece de la moartea bunicei, prietenul meu a inceput sa aiba atacuri de panica, A facut toate analizele si nu iau gasit nimic.simptomele le are aprox de un an, mereu are ameteli, ii este frica sa iasa singur afara ca nu cumva sa ii vina rau pe strada.Am ajuns la concluzia ca starea de rau sio produce singur deoarece nu ia gasit nimic la analize.Tinea foarte mult la bunica lui deoarece ea practic la crescut, mai are un frate si parinti dar mereu a fost apropiat mai mult de ea si in plus locuieste in casa ei.In ziua cand a murit nu a varsat nu a putut sa planga deloc, dar dupa cateva zile a trebuit sa se interneze in spital deoarece ii era ft rau:avea ameteli, il durea ft rau capul, ii era frica sa iasa singur pe strada si se enerva ft repede pt orice fleac.Acum cateva zile ia fost din nou rau, ii tremura corpul si spunea ca i se inclesteaza gura.As avea nevoie de sfaturile voastre deoarece eu nu mai stiu cum sa mai fac fata.multumesc
10 comentarii
Eu zic sa chemi un preot sa sfinteasca apartamentul.Apoi sa discutati cu preotul despre situatie.Sant sigur ca situatia se va ameliora.
Ca orice atac de panica, va ceda in urma vizitelor la un psihoterapeut (bun) de la voi din oras !
Nu apartamentul trebuia sfintit...
Ci "interiorul" prietenului tau.
Toate cele bune,
Andrei Dumitrescu
Nu apartamentul trebuia sfintit...
Ci "interiorul" prietenului tau.
Toate cele bune,
Andrei Dumitrescu
bine spus! nu asteptati vindecare de la preoti ca nu veti gasi. dar nici de la psihiatrii sau psihologi.numai o minune dumnezeiasca ne poate salva.atat.
incercati totusi la ultimii poate ca veti fi mai norocosi decat mine sa gasiti unul cu vocatie.
incercati totusi la ultimii poate ca veti fi mai norocosi decat mine sa gasiti unul cu vocatie.
PRIETENII! DACA E HABOTNIC, POPA IL PUNE PE PICIOARE., DA SCOALA L-A FACUT ATEU...! Bagati o betie crancena cu gasca si il faceti bine! Daca nu-i bine nici asa, luati-va cort si hai sa ne vindecam pe cretele muntilor! Stresul existential vindeca stresul social!
o vizita la medicul psihiatru cred ca ar face minuni.Si eu am trecut prin aceste stari iar dupa un tratament prescris de un medic psihiatru foarte bun am revenit cu picioarele pe pamint fara psihoterapie si alte leacuri babesti un an de zile am urmat tratamentul cu sfintenie si acum sunt ok am luat efectin un antidpresiv foarte bun deja in primele 3 luni ma simteam alt om mai ales ca medicamentul nu provoaca dependenta dar trebuie renuntat treptat la el spre sfirsitul tratamentului, nu bruscoricum trat difera de la pacient la pacient la fel si doza zilnica, sanatate
inca ceva chiar daca este nevos cauta sa vorbesti cu el sustinel moral, conteaza sa aiba pe cineva aproape ceea ce a facut el se cheama break down adica o explozie interioara nu si a exteriorizat sentimentele si astfel sau acumulat mai multe iar decesul bunicei lui a umplut paharul, daca vrei iti pot spune mai multe despre aceasta boala si eu am trecut prin asa ceva si am crezut ca sa terminat totul dar am luptat si acum sunt la fel ca inainte
si eu am suferit de atacuri de panica dupa ce am fost la un pas de moarte si mi-a murit copilul dupa ce l-am nascut.ma simteam foarte rau.mi-am facut toate analizele si toate au fost bune.am mers cu foarte mare incredere la un psiholog.conteaza foarte mult relatia cu psihologul si increderea.dupa 3 sedinte de psihoterapie nu am mai avut apacuri de panica ci doar simptome foarte vagi.de fiecare data cind imi era frica de ceva faceam exact acel lucru.aceste lucruri sunt adevarate
Buna si eu traiesc cu aceste stari de 10 ani cand mai bine cand mai rau, nus dac o fi bine vreodata nici nu prea mai sper dar sa stiti un lucru incercand sa indepartezi un gand nu vei putea niciodata dar sa traiesti cu el, inpreuna cu el, vei vedea ca dispare ! Nu se moare din asa ceva ii foarte greu, chiar si vremea influenteaza, parte numai de bine nu va avea nimeni asa ca tre sa nu mai fim numai pentru noi ca asta ii problema, unu sarac si necajit nu se plange asa, noi astia care nu vom muri de foame niciodata invatatii cu mama si tata avem intodeauna probleme !
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 26cunoasteti psihiatru bun in ploiesti pentru atacurile de panica pe care le am?
- 2ameteli, amortirea fetei, insomnii, zgomot in cap
- 40pot naste un copil sanatos? un doctor se poate sa raspunda?
- 7o problema psihica?
- 16ganduri obsesive
- 419tulburare de panica-atacuri de panica
- 12650Pentru cei cu anxietate si atacuri de panica FOARTE IMPORTANT
- 14va rog sa ma ajutati.. atacuri de panica, depresia si anxietatea
- 5Cipralex-pe termen lung?
- 6Euthyrox combinat cu Aspacardin si Xanax
- 4Terapie si medicamente pentru atacurile de panica ?
- 1019 ani si atac de panica
- 4Probleme digestive, palpitatii inima, stari de lesin, panica
- 10Palpitaţii din senin, din somn?!?!
- 0puls stomac inima
- 2atac de panica sau inima?
- 4Ameteala, dezechilibru, atacuri de panica.
- 10Anxietate sau mai grav?
- 6Ajutati-ma - atacuri de panica
- 1Batai rapide ale inimii
Mai multe informații despre: Atacurile de panica
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
