Atac de panica

27-09-2011
bibi3008
Nu este medic/terapeut
bibi3008
Mama mea este bolnava de Alzheimer de 7 ani si de 3 ani o ingrijesc eu personal.De 2 ani si ceva au inceput sa-mi apara stari de iritabilitate si am facut si atacuri de panica(1-2 pe luna).Am descris starile mele psihiatrului mamei care mi-a dat tratament cu cymbalta.Am crezut ca voi urma tratamentul vreo 6 luni dar doctorul a zis ca atata timp cat mama traieste e obligatoriu sa iau cymbalta.Nu cumva voi capata dependenta?Oare nu pot trece si altfel peste aceste stari?Este drept ca nu am mai avut atacuri de panica si nici nu ma mai enerveaza mama, dar daca nu as lua medicamentul acesta cum m-as comporta?Va rog sa-mi raspundeti, multumesc!
5 comentarii
0
30-09-2011, ora 11:28
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna, ca sa poti avea grija de mama ta si sa fii echilibrata trebuie sa ai grija de tine.Daca simti ca intr-adevar nu poti fata situatiei trebuie sa urmezi sfatul medicului.Din proprie experienta stiu ca atunci cand ai langa tn pe cineva drag si care depinde de tn, indiferent cat de puternic te-ai crede sistemul nervos cedeaza cu trecerea timpului.Medicul nu te sfatuieste de rau, incearca sa te ajute sa mergi mai departe, daca ti-a prescris tratament inseamna ca ai nevoie.Fiecare organism reactioneaza in felul lui la un anumit medicament, posibil sa fii bn si te vei simti stapana pe situatie.Iti doresc multa sanatate tie si mamei tale.
0
30-09-2011, ora 11:37
bibi3008
Nu este medic/terapeut
bibi3008
iti multumesc din suflet!
0
30-09-2011, ora 12:49
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Ti-am trimis un mesaj pe privat, sper sa ti gasesti forta de a merge mai departe
0
30-09-2011, ora 16:42
bibi3008
Nu este medic/terapeut
bibi3008
In mail-ul meu nu am gasit nimic!ajuta-ma!!!
0
02-10-2011, ora 08:41
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna, indreapta sus in casuta verde al utilizatorului, clic pe, , Modificati profilul dumneavoastra" iar cand se deschide pagina ta ca utilizator clic pe, , Mesaje noi"
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: