Atac de panica|Tratament

24-08-2010
Alesssia12
Nu este medic/terapeut
Alesssia12
De un an de zile am atacuri de panica, care se repeta in intervale de 2-3 luni. Am facut investigatii ale inimii, analize, toate au iesit bune. Mi s.a recomandat, ca atunci cand am acele stari specifice atacului de panica sa iau Valdispert, un medicament pe baza de valeriana si mellisa. Cu toate acestea, am avut inca un atac de panica in urma cu cateva saptamani. Acum nu mai urmez niciun tratament, insa as vrea sa stiu ce imi puteti recomanda ca tratament alternativ, sau poate ceva naturiste. Astept raspuns de la persoanele care au trecut prin acelasi lucru, sau de la un medic. Multumesc!
4 comentarii
0
25-08-2010, ora 10:29
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Psihoterapia cognitiv-comportamentala imbinata cu tratementul medicamental este cel mai indicat tratament al atacului de panica...Mergi la un psihoterapeut
0
02-09-2010, ora 20:11
grito
Nu este medic/terapeut
grito
Mergi la un psihiatru.cel mai indicat tratament este cipralex si alprazolam.dar din cate spui ca de un an de zile.te chinui...este totusi tarziu deaia ar fi bine sa mergi de urgenta la psihiatru
0
17-09-2010, ora 14:47
brun3tyka
Nu este medic/terapeut
brun3tyka
si eu am atacuri de panica si chear nu stiu ce sa fac..am de aproape 2 luni si cand vad ca imi bate inima iau cate un distonocalm si ma mai linistesc
0
17-09-2010, ora 14:53
brun3tyka
Nu este medic/terapeut
brun3tyka
iar mai am ceva ce ma deranjeaza cel mai mult simt mereu ca am in nod in gat mi-e frica sa mananc sa nu ma inec..de multe ori stau toata ziua nemancata de frica sa nu am nec...cand beau apa nu am probleme simt asa doar cadn mananc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: