ati folosit cilest?

24-06-2007
nicoleta c
Nu este medic/terapeut
nicoleta c
buna.la sfatul medicului, pt 1 data, iau anticonceptionale CILEST.am citit toate subiectele de pe forum despre anticonceptionale dar nu am gasit nimic despre cilest.vreau sa va intreb dupa cat timp de la folosirea acestora pot renunta la alte metode si daca ingrasa...si inca ceva :eu credeam ca dupa folosirea primei pastilute in prima zi a menstrei aceasta se va opri dar nu a fost asa si deja am ajuns la a 4 pastiluta.va rog, astept un raspuns.
3 comentarii
0
24-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Puteţi renunţa la alte metode chiar după prima pastilă.
2. Îngraşă în medie cu 2 kg.
3. Anticoncepţionalele nu opresc menstruaţia.
0
24-06-2007, ora 00:00
nicoleta c
Nu este medic/terapeut
nicoleta c
va multumesc mult pentru raspuns.
0
26-12-2010, ora 16:52
dana rabab
Nu este medic/terapeut
dana rabab
buna ziua, la sfatul medicului am inceput sa iau cilest, timp de 14 zile de la inceperea tratamentului a fost totul ok problema e ca in ultima saptamana am inceput sa nu ma simt bine, am inceput sa am stari de voma, dureri de stomac, ametel am observat ca incepe sa imi cada parul si nu numai am dureri in partea stanga in zona ovarului, am informat medicul si mi-a spus ca trebuie sa le continui daca vreau ca menstruatia sa imi fie regulata, problema e ca mi s-au recomandat aceste pilule fara nici o analiza inainte cu toate ca in momentul cand am mers pt consult mi-am informat doctorul ca in trecut am avut probleme, , , dereglere hormonala, nivelul prolactinei mare(dublu)si nu numai, ovare polichistice.problema e ca nu stiu ce sa fac sa le continui sau nu??! vreau sa mentionez ca nu locuiesc in tara si sincera sa fiu u prea am incredere in medicii de aici .ce ma sfatuiti? va rog, ast un raspuns. multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •