Audiograma
Când am fost la audiograma mi-au spus că aud la 60db, ca o persoana normala aude la 20db.
Ce inseamnă asta?
Ce inseamnă asta?
1 comentarii
e cazul de un consult serios la ORL
daca e hipoacuzie de transmisie.. mai suns sanse de vndecare si auz normal
daca e hipoacuzie neurosenzoriala.. unica solutie..aparat auditiv
daca e hipoacuzie de transmisie.. mai suns sanse de vndecare si auz normal
daca e hipoacuzie neurosenzoriala.. unica solutie..aparat auditiv
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3audiograma
- 133Hipoacuzie neurosenzoriala severa
- 5Deficienta velo-palatina.. Se mai poate face ceva in cazul meu, pentru a-mi recupera auzul?
- 3hipoacuzie-neurosenzoriala-bilaterala-forma moderata
- 4Perforatie de timpan, durere brusca si crunta
- 11hipoacuzie bilaterala
- 4Am urechiile infundate si nu mai aud
- 1Pierdere auz urechea stanga
- 5Hipoacuzie neurosenzoriala bilaterala medie
- 3hipoacuzia poate fi tinuta-n frau
- 0Tinitus
- 5hipoacuzie dar NU definitiva
- 2Posibil Hipoacuzie?
- 10Hipoacuzie mixta bilaterala de transmisie
- 1Hipoacuzie medie
- 7Hipoacuzie, Tinnitus si Otomastoidita
- 3Hipoacuzie, catar tubar
- 3Ureche infundata persoana cu hipoacuzie
- 0Bebelus hipoacuzie unilaterala profunda
- 0Baietel de 1, 5 ani nu răspunde când este strigat și nu arata cu degetul
Mai multe informații despre: Hipoacuzia audiograma
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: