Bai fierbinti sau bai cu sare la picioare?

02-02-2019
Mar1a D1ana
Nu este medic/terapeut
Mar1a D1ana
Buna seara, mamicilor. Sunt însarcinata de 6 saptamani. Dar am 2 zile, mai exact aseara si astazi am facut bai fierbinti la picioare cu sare. Trebuie sa ma panichez? Sunt foarte ingrijorata, avand in vedere ca am mai citit pe internet fel de fel de pareri legate de baile fierbinti in general. Vreau sa stiu daca am pus in pericol micutul embrion sau daca 2 bai nu sunt de luat in considerare. PS: Am luat o mica raceala acum 2 zile... Ma doare gatul enorm si am nasul infundat, am incercat cu miere, infuzii de musetel, ceapa, menta, usturoi, bicarbonat, gargara cu APA sarata, lamai, portocale... Dar nici vorba sa mi treaca. Astept un sfat si in privinta asta. Va Multumesc anticipat si Sarcina usoara!
2 comentarii
1
02-02-2019, ora 17:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intrebati medicul daca aveti voie pastile de supt cu propolis pentru gat. Sunt foarte bune.
0
20-03-2019, ora 11:59
Mineli
Nu este medic/terapeut
Mineli
Nu l-ai pus in pericol daca ai stat doar cu picioarele dar ai grija sa nu faci bai de șezut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul