Balanita | Forumul Medical ROmedic

Balanita

17-08-2016
Gabriel.
Nu este medic/terapeut
Gabriel.
Buna ziua, ma numesc G. si ma confrunt cu o problema.Acum aproximativ 40 zile am fost la un consult urologic de verificare anuala (obicei) in urma caruia medicul (profesor) urolog a constatat candida albicans.Tratamentul cu Nidoflor unguent dimineata si seara 14 zile + NISTATIN 3x pe zi nu au dat nici un rezultat iar dupa 14 zile de tratament am revenit la control primind alte 14 zile de tratament.Dupa 7 zile au aparut niste pete rosii (aproape ca o carne vie) pe glandul penisului.Am revenit de urgenta la control iar domnul PROFESOR a schimbat crema cu EXODERIL.Am aplicat crema 2 zile dupa care ranile au inceput sa fie mult mai pronuntate cu usturimi (imposibil sa ma spal), vazand acestea am decis sa schimb medicul.Am mers la consulatie de data aceasta la un medic dermatolog (profesor) in urma caruia am primit DIFLUCAN 1x saptamana 6 saptamani, triderm crema 7 zile iar dupa cele 7 zile de 14 zile de canesten.Dupa 4 zile de TRIDERM nici o ameliorare asa ca am decis sa merg la control vazand ca ranile nu trec sub nici o forma.Am primit un alt tip de tratament cu Prednison 3tablete dimineata 3 la pranz si Bepanthen unguent.Folosesc bepanthen de 3 zile fara nici o ameliorare iar Prednison nu am luat fara a cere un alt sfat avand in vedere ca este un medicament destul de greoi (sunt un tip sportiv nu prea sunt de acord cu medicamentele luate fara motiv).Mentionez ca am facut examen de urina fiind curat.Prietena stabila de 8 ani.Analize fara bts.Fara scurgeri.Fara contact sexual de 2 luni.Prima oara cand ma confrunt cu o candida sau ce o fi atat de agresiva sau prost tratata.Multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: