Balanita? nu stiu

02-01-2007
george1111
Nu este medic/terapeut
george1111
salut, am o problema, am 19 ani si cam de 5-6 luni or inceput sami apara niste pete rosii pe penis. Am fost la dematolog, o spus ca am balanita, si mio prescris Bipanthen si Flucovim 150. Eu nu am avut contact sexual, nici oral nimik...nu stiu de unde miau aparut dar nu mai trece, unele locuri a disparut roseata, in altele o aparut, nu stiu ce sa mai fac...doctoru de familie mia zis ca de la sala poate am contactat o ciuperca. Acum mia aparut roseata in capu penisului, si nu stiu ce sa mai fac...contact sexual nu am avut..nu stiu ce poate fi si cum pot sa scap. va rog frumos sa imi spuneti parerea dvs. multumesc.
9 comentarii
0
04-01-2007, ora 00:00
ceau
Nu este medic/terapeut
ceau
Ceau ma numesc Ramona.Sper ca raspunsul meu sa te ajute pt ca si eu am scris multe mesaje pe net pt aceasta problema si pana la urma am primiit un ajutor.Sotul meu a facut o gramada de tratamente pt balanita timp de doi ani si tot mai rau era a ajuns sa faca rana care puroia (iti zic asta ca sa nu iei o garmada de tratamente ca numai rau fac)cineva ne-a spus sa mergem la un medic naturist si am mers.Si este foarte bine, iti recomand sa mergi pt ca nu este scump tratamentul doar ca dureaza dar da rezultate.
0
14-02-2007, ora 00:00
MMM
Nu este medic/terapeut
MMM
Ceau Ramona...ne spui si noua adresa la medicul naturist?TE ROG MULT
0
14-02-2007, ora 00:00
MMM
Nu este medic/terapeut
MMM
Ceau Ramona...ne spui si noua adresa la medicul naturist?TE ROG MULT
0
14-02-2007, ora 00:00
MMM
Nu este medic/terapeut
MMM
Ceau Ramona...ne spui si noua adresa la medicul naturist?TE ROG MULT
0
23-02-2007, ora 00:00
mina
Nu este medic/terapeut
mina
salut
si prietenul meu tocmai a fost diagnosticat cu balanita. A primit pe reteta o crema si ceva pastile si dupa o saptamana a spus doctorita ca cel mai bine e sa faca circumcizie si ca asta ar fi cea mai buna solutie acum si pe viitor. Vreau sfaturi va rog
0
01-03-2007, ora 00:00
cataforum
Nu este medic/terapeut
cataforum
GEORGE fii baiat destept si fa ti niste analize serioase la fel cum am facut si eu.Am avut aceeasi problema ca si tine timp de 5 ani. Du te la un laborator de analize si cere o BACTERIOGRAMA si o FUNGIGRAMA pt a afla ce a determinat aceasta reactie cutanata! Daca iese ceva, vreo bacterie sau ciuperca cere o ANTIBIOGRAMA, pt a vedea la ce antibiotic este rezistent microorganismul respectiv! totul te ajunge pe la 500000 600000 lei. Este inportant sa ceri secretie uretrala. vei primi un betisior de lemn badijonat la un capat cu vata asemanator unui betisior pt igiena urechilor pe care l vei trece peste zona iritata a glandului si daca poti sa l introduci putin in uretra_cat sa nu te doara_!succes astept raspunsul tau??????
0
10-03-2007, ora 00:00
andreuta
Nu este medic/terapeut
andreuta
daca nu ai avut contact sexual, atunci este nevoie de mai multa igiena.Normal tratament!
0
13-04-2009, ora 14:55
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
eu am facut multe lame (bacteriograma)si nu iesea nimic.pe lama nu iese nimic, nu mai incercati
0
13-05-2010, ora 00:30
MihaiH
Nu este medic/terapeut
MihaiH
Mina, imi poti spune daca prietenul tau a avut Balanita Xerotica Obliteranta sau Balanita Candidozica! Ti-as fi recunoscator! Multumesc mult!

P.S. - Sper ca cineva mai citeste postarile de pe site-ul acesta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.