basicute pe col

31-01-2012
magdaomg
Nu este medic/terapeut
magdaomg
buna seara..va rog frumos ar putea cineva sa mi dea si mie mai multe detalii despre faptul ce ar insemna niste basicute pe col?ce ar putea fi, de ce au aparut si daca dispar doar prin cauterizare.va rog din suflet dati mi niste detalii.multumesc
5 comentarii
0
31-01-2012, ora 19:37
luzluz
Nu este medic/terapeut
luzluz
eu am ceva..nu stiu daca sa-i zic basica, si e mai tare asa...mi-a crescut parca dintr-o data si culmea am fost la ginecologie si..nu o vede..nu o simte. zice ca nu am nimic dar eu o simt de putina vreme..si vb aia..ma spal in acelasi mod ca si pana acum...ar fi trebuit sa o simt daca o aveam..din totdeauna. mai bine mergi la gineco..poate la tine or vedea ceva
0
31-01-2012, ora 19:41
magdaomg
Nu este medic/terapeut
magdaomg
am fost azi.si s au vazut pe col cateva basicute...care am inteles ca nu au cum sa dispara doar prin cauterizare.. si mai trebuie sa fac nush ce analiza sa vada daca sunt infectate cu ceva si care costa 3 milioane.vroaim mai multe pareri dc ar fi putut sa apara si ce sunt:((((..
0
31-01-2012, ora 21:49
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Basicute? Hmmm. Probabil e o infectie prematura cu HPV, stiu ca analizele sunt costisitoare, dar daca tii la sanatatea ta fale, pentru ca HPV-ul poate evolua in mai rau daca persista pe termen lung, insa in cazuri foarte rare...
0
31-01-2012, ora 22:37
magdaomg
Nu este medic/terapeut
magdaomg
da stiu:( insa ma gandesc ca poate am noroc si este doar a inflamatie a colului pt ca am metroanexita..sper sa fie asta...o sa aflu curand
0
22-03-2012, ora 12:45
coolgirlemi
Nu este medic/terapeut
coolgirlemi
Ce ai mai aflat de aceste "basicute", te intreb pentru ca si eu simt o inflamatie pe col, numai ca nu mi a iesit nimik la papanicolau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: