Basicute sub capul penisului si rosata.

03-04-2016
Claudiu pop
Nu este medic/terapeut
Claudiu pop
Buna ziua.
Am avut o relatie cu o persoana timp de 4 luni. Dupa ce ne-am despartit, mi-au parut pe penis niste basicute albe/galbui pe penis. Acestea se situeaza sub capul penisului la un cm. Acestea produce un pic mancarime dar si durere de gen, usturime. Acestea apar doar pe partea dreapta a penisului imediat sub cap si doar in zona acea.
La primul dermato-venero care am fost mi-a dat cevaunguent cicaplasm, foarte gras+ spalararile de dimineata si seara.
Acestea nu au disparut doar a trecut di rosata.
La al doilea dermatotlog care am fost mi-a recomandat sa iau aciclovir de 2 ori pe zi timp de 30 de zile plus Travocort unguent.
Dupa 10 zile zona sa ameliorat dar a ramas un oic rosie. Dupa o masturbare mi-au aparut din nou acele basici. Am mers di nou la acelasi medi si mi-a dat ca tratament Protopic 0.1 % 2 aplicati si aciclovir de 400 de 2 ori pe zi.
Dupa 10 zile apriape ca-mi disparuse complet dar am avut un contact sexual protejat si mi-au aprut din nou.
Va rog sa ma ajutati cu un afat. Ce sa fac la cine sa mai merg. Trec prin situatia asta de 3 luni si deja nu mai pot psihic. Ma deprima total. Daca e nevoie trimit si poze. Nu mai stiu la cine sau ce sa apelez.
6 comentarii
0
03-04-2016, ora 21:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce diagnostic ti s-a pus ?
0
03-04-2016, ora 22:19
Claudiu pop
Nu este medic/terapeut
Claudiu pop
Primu medic a pus diagnosticul de Balanoztica eritematoas(nu prea intelg scrisu)
Al doilea balanita.Tratament 30 zile aciclovir de 400 de 2 ori pe zi si aplicatie de travicort.
A doua consultatie la al doilea medic. Tot aciclovir de 400 de 2 ori oe zi cu protopic0.1% cu 2 plicatii pe zi.
Desi cu tratamentul acesta dupa 1 saptamana am avut un contact sexual protejat si iar mi s-a inrosit pielea de sub capul penisului si au aparut din nou basicutele cu apa care dupa ce se sparg arata ca si o rana. Mentionez ca si venele de sub piele se vad mai tare si mai rosii.
0
03-04-2016, ora 22:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E interzis contactul cat timp aveti infectia.
Daca e candida, trebuie sa tineti si dieta candida si sa luati probiotice. Fiarta lenjeria intima.
0
03-04-2016, ora 22:46
Claudiu pop
Nu este medic/terapeut
Claudiu pop
Nu e candida de oarece nu miroase urat si nici nu mi se face cumul de smegma.(branza).
0
12-06-2016, ora 04:31
Ion3
Nu este medic/terapeut
Ion3
Buna ziua. Am si eu o problema de vrio 4 luni in apar niste pete rosii pe penesi dar nu amu dureri deloc si dupa ce fac baie imediat dispare si pina siara iar apare petele rosii. Ce poate sa fie e ceva grav ??? Si cum pot sa tratez
0
12-06-2016, ora 16:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
O infectie. Mergeti la dermatolog pt diagnostic si tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.