Bilirubina ridicată

12-08-2019
anonimus99
Nu este medic/terapeut
anonimus99
Salut,

Am dat un set de analize și majoritatea sunt bune, in afara de Bilirubina totala, directă și indirectă, care au valori mari.

In general mă simt slăbit, fara energie și mai tot timpul obosit(am scris aici despre asta), momente când simt că nu am suficient aer și o senzație permanenta de greață ușoară.

Credeți că starea mea are legătură cu Bilirubina ridicata? Ce ar trebui sa fac mai departe?

Rezultatele analizelor sunt la acest link
https://i.imgur.com/001ONqC.jpg

Cu respect.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

21-08-2019, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Melilax si Lenodiar
Pentru un concediu fără surprize neplăcute:
De luat în vacanță: Melilax pentru constipație și Lenodiar pentru diareea călătorului. Melilax conține Promelaxin – Complex cu Miere și Polizaharide din Aloe și Nalbă- fiind indicat în tratmentul constipației, chiar și în prezența unei hipersensibilități viscerale (cum ar fi în caz de colon iritabil), a unor fisuri sau hemoroizi. Lenodiar acționează prin Actitan, un produs care reduce evacuările diareice și normalizează consistența scaunelor, favorizând o echilibrare rapidă a funcțiilor intestinale. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Investigații paraclinice în bolile hepatice și biliare
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.