Boala colon+constipatie

11-06-2015
vonclaus
Nu este medic/terapeut
vonclaus
Am probleme cu colonu probabil(megacolon congenital) nu stiu cat de grav sunt afectat.

Inainte faceam normal. acum de 2 saptamani ma tot constip nu mai fac natural.(recunosc mai mananc si haotic)

Ma paste o boala grava de la boala asta?

PS:am 20 de ani, sunt baiat!
1 comentarii
0
11-06-2015, ora 19:32
vonclaus
Nu este medic/terapeut
vonclaus
Deloc...mă mir ca nu am simptomele bolii adică mă mai simţ balonat din când în când şi dureri abdominale am avut 1, 2, 3 pe an adică foarte rar..în rest mai nimic doar mă constip des dar sunt unele zile când fac chiar de 2 ori dar rar. Probabil contează ca mănânc pâine albă şi multe lactate?
Adaugă un comentariu / răspuns

09-10-2019, ora 13:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici
13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Colonul iritabil
  • Constipația
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Nucile ar putea îmbunătăți sănătatea colonului
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Colonoscopia virtuală 3-D ar putea include și analiza prin holograme
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.