Bont protetic care iese din implant

29-07-2020
nina2013
Nu este medic/terapeut
nina2013
In urma cu cateva luni am facut 2 implanturi. Totul a decurs foarte bine, nu au fost probleme. Dupa ce mi s-a luat amprenta pentru coroana ceramica, a inceput sa in cada bontul protetic. A cazut iar medicul l-a pus la loc. Asta s-a intamplat de cateva ori. La ultima insurubare am avut dureri f mari si nu stiu care ar fi cauza desurubarilor si pierderii bonturilor. Voi avea probleme si dupa ce imi va fi pusa lucrarea protetica?
Multumesc!
1 comentarii
1
29-07-2020, ora 17:39
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Cand va fi gata lucrarea bontul va fi strans cu cheia dinamometrica si nu va mai cadea.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.