Bronho-vaxon.Tusesc si simt ca ma sufoc-efect secundar?

24-10-2009
amelia-gia
Nu este medic/terapeut
amelia-gia
In dorinta de a avea un sistem imunitar mai puternic am inceput sa iau bronho-vaxon la sfatul medicul.In vara fiind foarte racita si dupa 2 ture de antibiotic, desi pot spune ca tusa nu a inceptat definitiv dupa ele.Acum e a 2 luna cand iau bronho-vaxon si tusesc destul de tare, expectorez ceva verzui, simt o mancarime puternica in gat uneori si deseori cand tusesc simt ca ma sufoc.Ce ar trebui sa fac?...e o reactie la el? nu ar mai trebui sa-i iau? sa-mi fac un film la plamani, poate fi altceva?...de mica sunt ff sensibila la raceli si as vrea sa gasesc o metoda eficienta pentru a-mi intari sistemul imunitar.Nu am febra si ma simt ok, doar tusesc din cand in cand, expectorez simt ca ma sufoc si senzatia de mancarime in gat.
Multumesc!
3 comentarii
0
24-10-2009, ora 23:05
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Si eu am avut probleme cu tusea si nu reuseam sa scap deloc de ea pana cand cineva mia recomandat un remediu naturist care a dat rezultate in cateva zile.Despre ce e vb, un ceia :

Intr-un litru de apa pui la fiert o ceapa cu frunze cu tot, sa fie mai mare sau 2-3 mai mici si vreo 6-7 nuci sparte dar puse cu tot cu samburi, le lasi sa fiarba pana cand apa seaca (sa se evapore cam 1-3 din ea) si bei restul compozitiei, poti sa adaugi miere ca indulcitor.Are un gust destul de neplacut dar iti spun sincer ca da rezultate.

Sau poti incerca si siropul de muguri de brazi, cred cal gasesti la plafar.

Multa sanatate!
0
24-10-2009, ora 23:06
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Broncho-vaxom este un vaccin oral, care are o toleranta excelenta si reactii adverse sau contraindicatii nu exista.
0
25-10-2009, ora 17:58
ailama
Nu este medic/terapeut
ailama
E de convenit o radiografie neaparat!
Vorbesc din experienta, nu mai asteptati!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tusea
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •