buba eczema

06-11-2014
Jullie25
Nu este medic/terapeut
Jullie25
Buna ziua! de ceva vreme am la incheietura feselor, sus si pe zona aptopiata acestora, de o parte si de alta niste bube(4-5) cam de 2-3 mm, nu dor, nu mananca, nu ustura, se usuca dar nu se trec sau daca trec ramane o urma vanata si imediat repar in acelasi loc sau langa locul la care au fost. Aceste bube produc un fel de autodeterminare sa le decojesc singura, desi renunt sa fac asta, dar o data am recurs la acest fapt si a iesit o substanta alb galbuie, apoasa si a lasat oarecum o durere ca la o iritatie.Sigur nu poate fi o boala cu transmitere sexuala pentru ca pana acum nu am avut niciun contact sexual de niciun fel..Momentan nu am ajuns la medic pentru ca nu am inca o asigurare medicala.Vreo crema/ remediu natural? Ceva asemenator mi se intampla si pe barbie, creste o buba mare de aceasta data care la inceput doare si mananca dupa care se trece foarte greu pentru ca nu se usuca. Daca o rup curge o substanta apoasa si asa se intampla la nesfarsit, sau reapare la cateva luni daca nu o rup isi mareste dimensiunile.Astept cu nerabdare sfaturile dvs. Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: