Bubita pe buza superioara

15-04-2016
Sorinnn20
Nu este medic/terapeut
Sorinnn20
Salutare tuturor de ceva timp mi-a aparut pe buza superioara o bubita alba destul de vizibila si deranjanta cand o ating cu limba, as dorii sa stiu daca necesita o vizita la doctor si un posibil tratament sau mai exact ce este acea bubita.Mentionez ca o am de cateva saptamani si nu a disparut.Adevarul e ca sunt foarte sensibil la buze si am un tic mereu mi le ling cu buza + ca mai si fumez.

Pozele cu bubita:
http://6pix.net/images/62661571513718248183.jpg
http://6pix.net/images/13536599170702413054.jpg
4 comentarii
0
16-04-2016, ora 15:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Prezentati-va la dermatolog cu trimitere de la medicul de familie pentru a primi tratament. Nu se prescriu retete pe forum.
0
27-05-2016, ora 22:06
Sorinnn20
Nu este medic/terapeut
Sorinnn20
M-am prezentat, am urmat cateva sedinte de crioterapie, insa fara niciun succes.Chiar nu stiu ce sa mai fac, in caz ca voi rezolva problema am sa revin cu detalii.
Orice sfaturi ar fi foarte utile.Va multumesc.
0
05-06-2016, ora 23:14
Sorinnn20
Nu este medic/terapeut
Sorinnn20
Am fost la un alt medic dermatolog care mi-a prescris un medicament, este vorba despre o solutie pe baza de podofilina 25%, pe o scobitoare sa pun putina vata si sa ating bubita de 3-4 ori zilnic odata, sper sa functioneze, dar dansa nu mi-a zis cate zile sa urmez acest tratament.
Mai tare era preocupata sa platesc cat mai repede consultatia decat sa ma ajute cu problema.
Deci chiar nu mai stiu ce sa fac, am fost pana acum la 2 doctori, una dintre doamnele doctor mi-a spus ca "e ca si un fel de neg", alta ca e un chist, locuiesc si intr-un oras mai mic, practic nu mai stiu la ce doctor sa ma duc sa ma ajute in aceasta problema, deja m-am saturat de atatea drumuri si bani dati degeaba.
0
07-06-2016, ora 19:52
Sorinnn20
Nu este medic/terapeut
Sorinnn20
Dupa 2 zile de de tratament, 1 data pe zi m-am dat cu podofilina 25% acum nu sunt sigur daca asa se numeste medicamentul sau e pe baza de acea substanta mentionez ca medicamentul a fost preparat in laborator nu se gaseste la farmacie trebuia preparat , practic mi s-a spus ca este o substanta coroziva extrem de puternica si cand m-am dat cu ea foarte putin dupa 2 zile deja aproape a disparut bubita, inca se vede o umflatura sper sa se rezolve definitiv, daca stiam ca asa de repejor pot sa scap nu ma mai complicam cu crioterapia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: