Bubite albe undeva pe partea interioara a penisului

30-07-2012
cristiumbercan
Nu este medic/terapeut
cristiumbercan
Buna ziua!
Problema pe care o am eu nu consta in bubitele albe de la baza glandului ci un alt fel de bubite, cu o forma neregulata, undeva pe pielea interioara a penisului. Le-am observat acum un an si nu le-am dat mare atentie. Nu pot preciza exact data la care au aparut, este posibil sa ma fi nascut cu ele. Am cautat foarte mult pe internet, dar nu am gasit nimic concret. Din punct de vedere estetic, mentionez, acestea arata destul de urat.
Am adaugat niste poze, pentru a le viziona, copiati link-urile de mai jos in bara de cautare.
http://postimage.org/image/43txra7wl/
http://postimage.org/image/lv5k5qnb9/
http://postimage.org/image/wb68plx4l/

P.S. : Nu astept sa primesc un tratament ci mai mult un diagnostic sau macar un sfat.
P.S.S. : Sunt inca in perioada de adolescenta, insa nu stiu daca acesta poate reprezenta un factor.
Multumesc mult!
6 comentarii
0
30-07-2012, ora 15:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cauta pe net PAPULE PERLATE, cel mai probabil asta sunt.
0
30-07-2012, ora 15:15
cristiumbercan
Nu este medic/terapeut
cristiumbercan
Imi cer scuze ca nu am precizat exact, insa papulele perlate sunt "bubitele de la baza glandului". Ironic sufar si de aceasta "boala" insa nu asta este problema principala intrucat am aflat ca sunt operabile. Spre deosebire de papulele perlate, bubitele mele au o forma neregulata si o pozitionare diferita.
0
31-07-2012, ora 09:29
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Papulele perlate nu trebuiesc operate si nu sunt o boala. Nu se transmit si nici nu te deranjeaza in actul sexual, nici macar vizual.
Acele bubite in interiorul pielii sunt tari daca intinzi pielea?
Cauta pe net FORDYCE SPOTS ON PENIS PICTURES. Cauta in engleza pentru ca pe site-urile romanesti nu vei gasi poze.
0
04-08-2012, ora 12:38
cristiumbercan
Nu este medic/terapeut
cristiumbercan
Iti multumesc extrem de mult pentru acest site. Am gasit aici tot ce ma interesa, chiar si un tratament. Inca o data, multumesc foarte mult.
0
04-08-2012, ora 22:44
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
Prietenul meu are astfel de bubite pe scrot (pe penis nu are). El zice ca le are de ceva timp. Sunt ca niste puncte de grasime, unele chiar poate sa si le stoarca, insa unele sunt tari. Seamana mai degraba cu niste cosuri. E vreo problema daca si le stoarce?Din moment ce nu il jeneaza, nu s-a gandit sa se duca la medic ca sa scape de ele.
0
11-08-2012, ora 13:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
alexiya, cel mai degraba sunt acele fordyce spots ( nu stiu cum le spune in romana). Banuiesc ca nu-i o problema daca le stoarce dar... Nu-i mai bine daca le lasa in pace? :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Faloplastia - interventie chirurgicala pentru marirea penisului
  • Circumcizia la barbati
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •