bubite la baza capului penisului

291 comentarii 1 2 ..... 9 10
0
21-11-2012, ora 18:26
danut32
Nu este medic/terapeut
danut32
Am cateva neregularitati(bubite) albe la baza glandului, cu o usoara mancarime si un miros neplacut. Ce este?
+dupa ce mi-au aparut acestea, mi s-a rupt putin fraul preputului(nu cred ca bubitele au fost cauza, ci penis incomplet erect )
Ar trebui sa-mi fac griji?
0
04-01-2013, ora 02:47
george2013
Nu este medic/terapeut
george2013
Buna ziu am 23 de ani si de vro 4 5 lunimi.au aparut la baza penisului 2 bubite gen cosuri nu am loat in considerare crezand ca se vor vindeca dar nu a fost asa. Cand imi dadeam parul pubian jos le taiam curgea umpic sange dar nu ma usturau dupa ceva vreme am mai aparut cateva am uitat sa specific ca la inceput aveam 2 bubite iar acum am vro 7 8 nu ma mananc nu ma dor daca apas pe ele sunt cam ingrijorat de aceasta situatie sa nu fie vro boala. Va rog din tot sufletu cei care stiu ce poate fie sau care ma poate ajuta cu vrun sfat va rog nu ezitati sa mil dati imi este cam rusine sa ma duc la dermatolog. In ultiam vreme am tot incercat sa nu le mai rup pt ca imi este frica sa nu imi mai apara. cu stima si respect astept un raspuns cat mai urgent va rog frumos
0
25-01-2013, ora 22:41
Anonimul14
Nu este medic/terapeut
Anonimul14
Buna ziua! Am o problema: pe "tulpina" penisului mi-au aparut niste bubite ca niste negi de culoarea pielii(nu ma dor; nu ma mananca si nu ma deranjeaza cu nimic) Imi puteti spune va rog cum scap de ele?
0
14-02-2013, ora 10:44
Sarbulescu.Alexandru007
Nu este medic/terapeut
Sarbulescu.Alexandru007
buna ziua ma numes alex si as dori si eu sa va intreb..acuma cateva zile chiar dupa o relatie sexuala mi-au aparut niste bubite pe capul penisului mici mici..pe o parte si pe partea cealalta..nu ma doare nici nu ma mananca..dar nici nu trece..este ceva grav?va multumesc anticipat..o zi buna va doresc..
0
16-02-2013, ora 21:17
Sarbulescu.Alexandru007
Nu este medic/terapeut
Sarbulescu.Alexandru007
buna ziua..am si eu o intrebare..in urma cu cateva saptamani mi-au aparut chiar dupa o relatie sexuala cu o persoana..niste bubite mici pe capul penisului..lateral pe ambele parti..mici mici..nu ma doare nici nu ma mananca...dar as dori sa stiu daca este ceva grav?problema este ca nici nu trece..imi puteti spune va rog daca e ceva grav sau ce as putea folosi incazul acesta..va multuimesc anticipat..cu stima..
0
21-02-2013, ora 16:35
Sarbulescu.Alexandru007
Nu este medic/terapeut
Sarbulescu.Alexandru007
buna ziua...as dori sa va intreb cand este posibil sa primesc si eu un raspuns..cu stima..:)
0
13-03-2013, ora 15:05
Bogdann15
Nu este medic/terapeut
Bogdann15
Buna ziua domnule doctor! Am si eu aceeasi problema...insa bubitele sunt doar pe piele, nu ma mananca insa ma deranjeaza aspectul. Am fost la dermatolog si mi s-a spus ca sunt din cauza pubertatii. Se poate face ceva sa dispara?
0
20-06-2013, ora 10:34
brutusyyca
Nu este medic/terapeut
brutusyyca
Buna ziua!vinerea trecuta am avut un contact sexual k o fata.dupa cateva zile am obaervat k mo-au aparut pe capul si la baza penisului niste bubite rosi si ma mananca.ce trebuie sa fac, este periculos?Multumesc
0
03-10-2013, ora 14:49
Luk1234
Nu este medic/terapeut
Luk1234
Buna ziua! de nult timp (2 ani ) am observat niste bubite albe pe pielea penisului vreau sa stiu daca e ceva grav sau daca ar trbui sa merg la un doctor ceva de genul asta

------*

(*modificat de admin)
0
27-02-2014, ora 18:01
Daniel98
Nu este medic/terapeut
Daniel98
Buna ziua, din ceea ce am vazut mai sus cam aceeasi problema o au majoritatea de pe aici.

Am 15 ani, iar la baza capului penisului am niste bubite mici si albe, dupa logica mea acele bubite au aparut in urma ejaculari, frecand penisul pana in starea de ejaculare.
Inafara de acele multe bubite, mai am alte 2 bubite care sunt exact pe penis, putin mai jos de baza capului penisului, arata ca niste nigei, as dorii sa stiu in ambele cazuri, cum pot scapa de acele bubite albe si de asemenea si de aceste 2 bubite care sunt ceva mai jos, multumesc anticipat.
0
10-03-2014, ora 18:15
ayman
Nu este medic/terapeut
ayman
Buna ziua dl doctor mia iesit si mie niste pete mici rosi pe capul penisului ma mananca si la baza ami apare ceva alb ca si sperma, am facut sex neprotejat cu prietena si acum si pe ea o mananca va rog un raspuns Multumesc
0
07-04-2014, ora 18:27
AndreiLiviu94
Nu este medic/terapeut
AndreiLiviu94
Buna ziua !!
Intrebare mea este daca acele "basici" de pe capul penisului, apar din contactul sexual?
0
20-05-2014, ora 19:52
Akeke1
Nu este medic/terapeut
Akeke1
Buna ziua! Azi, pe data de 21 mai 2014 am observat 2 bubite pe capul penisului de culoare usor galbuie.Ce sunt aceste bubite si de ce au aparut? Va rog ajutati-ma!
0
14-08-2014, ora 14:01
vladasio
Nu este medic/terapeut
vladasio
Buna ziua, am o urgenta, mi-au aparut pete rosii pe capul penisului si se inroseste penisul. Acum aprox. o sapt am avut un contact sexual neprotejat. Iar de atunci penisul este inactiv. Este ceva grav ? Ce pot face ?
0
30-09-2014, ora 22:15
bobi32
Nu este medic/terapeut
bobi32
Salut am 14 ani si am o problema la capul penisului, de cate zile mia iesit o buba rosie pe capul penisului si gand o ating buba ma irita foarte tare si ma doare. Imi spuneti va rog ce am
0
30-09-2014, ora 22:24
bobi32
Nu este medic/terapeut
bobi32
Salut, am 14 ani de cateva zile mia iesit o buba rosie pe capul penisului si cand pun mana pe buba depe penis ma doare foarte tare si ma irita va rog imi spuneti ce am !!!!!!
0
23-11-2014, ora 07:22
El_fuelo
Nu este medic/terapeut
El_fuelo
Buna, am si eu o problema in legatura cu penisul pe coroana capului mi-au aparut niste bubite in urma cu cateva luni bune..8, 9 luni.. Sunt in uk cu iubita am fost la spital am facut analize au iesit perfecte, am facut o verificare la penis si am primit un raspuns ca este normal, nu nu este normal fiindca nu am avut asa ceva... Imi este si jena sa mai fac sex cu iubita care suntem impreuna de 2 ani ! Va rop spuneti-mi ce sa fac am si pe o parte si pe alta mijlocul coroanei nu am bubite... Sunt albe si mici !! Va rog astept un raspuns tratament orice ! MUltumesc anticipat!!'
0
26-09-2015, ora 00:15
27cris
Nu este medic/terapeut
27cris
Bună ziua domnule doctor.Mă numesc Cristian şi de ceva vreme la baza capului penisului mi-au apărut un rand ce înconjoară baza capului penisului cu bubiţe roşi.iar sub ele tot la baza capului penisului alte bubiţe albe ce ar putea fi glande fordyce.
Am citit în alte răspunsuri şi cred ca un tratament Bun pentru cele roşi ar fi Nidloflor iar cele albe zalain.sper sa-mi puteţi răspunde.Am 19 ani şi nu miam început viaţa sexuală
0
09-02-2016, ora 22:16
Vladjrr
Nu este medic/terapeut
Vladjrr
Buna seara domnu doctor. Am si eu o problema.De un an au aparut pe inelul penisului niste bubite albe nu am usturimi, nu ma mananca doar ca miroase neplacatu. Ar trebui sa ma ingrijorez ?este ceva grav? ce ar trebui sa fac? este vreo boala
?
0
10-04-2017, ora 13:52
Sunflower19
Nu este medic/terapeut
Sunflower19
Buna ziua, am si eu o problema de ceva timp ma confrunt cu niste probleme ginecologice mai exact niste scurgeri, cateodata si ceva mancarimi tin sa mentionez ca nu miros neplacut insa cateodata sunt sub forma de branza ori lichida, altadata ca niste cheaguri sa zic ca un fel de gelatina asa bucati de piele cum ar fii si se strange mereu inaintru daca nu ma spal cu degetul inauntru si de ceva vreme am o senzatie de uscaciune mereu atat inaintru cat si pe afara usuturimi dupa actul sexual si senzatia de uscat, am o relatie de 3 ani am fost fideli amandoi problema este ca acum dupa fiecare act sexual penisul partenerului se irita ii apar pe langa cap niste bubite rosii iritate mai umflate si pe langa ca si cum se cojeste niste rani, se inroseste si are si senzatii de mancarime, va rog frumos sa ma ajutati nu stiu ce sa fac ce imi puteti recomanda atat pt mine cat si pt el pt deja este foarte neplacut si nici act sexual numai putem intretine pt lui ii este frica ca se irita din nou si eu la fel avand dureri!!
0
01-03-2018, ora 18:22
Alberto_Acab
Nu este medic/terapeut
Alberto_Acab
Buna ziua am 16 ani si mi-au aparut niste bubite albe la baza penisului am inteles ca se pot trata cu Nidoflor este adevarat?
Adaugă un comentariu / răspuns
291 comentarii 1 2 ..... 9 10

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •