Bubite pe penis !

27-08-2008
vip
Nu este medic/terapeut
vip
de ceva timp mi-au aparut niste bubite pe penis care seamana cu niste cosuri ! am fost la farmacie si mi-a recomandat clotrimazol, am folosit si au trecut, dar dupa o perioada au aparut iar..! initial am crezut k e de la contact sexual neprotejat, dar dupa ce au trecut am folosit mereu prezervativ si tot apar ! am mai folosit triamcinolon tot la recomandare farmaceutica :D si aceste bubite tot apar si dispar, iar dak le las mai mult timp se si umfla putin si apar mancarimi..:D astept un raspuns urgent..!
8 comentarii
0
02-03-2009, ora 18:05
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
Buna ziua ! Domnule Dr. Dorin Mihalache va rog din suflet sa ma ajutati si p mine...prietenului meu i-a aparut pe capul penisului, mai exat denumirea se cheama "' coronal ridge "'(coroana) niste bubite sau cosulete nu stiu cum sa le zic iar sub pielea retrasa la 1cm 2 de coroana penisului pe corpul cavernos al penisului se afla niste umflaturi ff mici si acestea se afla in 3 parti: in partea stanga a corpului penisului in dreapta si in partea de sus.acestea le-am vazut akm 3 saptamani poate si mai bn iar akm de 3 4 zile a inceput sal doara gatul si eu cred k are de aface cu aceasta infectie va rugam din tota inima sa ne prescrieti un tratament va multumesc.
0
03-03-2009, ora 12:31
andreeaadina
Nu este medic/terapeut
andreeaadina
Buna ziua ! Domnule Dr. Dorin Mihalache va rog din suflet sa ma ajutati si p mine...prietenului meu i-a aparut pe capul penisului, mai exat denumirea se cheama "' coronal ridge "'(coroana) niste bubite sau cosulete nu stiu cum sa le zic iar sub pielea retrasa la 1cm 2 de coroana penisului pe corpul cavernos al penisului se afla niste umflaturi ff mici si acestea se afla in 3 parti: in partea stanga a corpului penisului in dreapta si in partea de sus.acestea le-am vazut akm 3 saptamani poate si mai bn iar akm de 3 4 zile a inceput sal doara gatul si eu cred k are de aface cu aceasta infectie va rugam din tota inima sa ne prescrieti un tratament va multumesc.(am primit un mail de la dv dar nu gasesc nici un raspuns )vas ruga dak se poate sa mai trimiteti incaodata
0
04-04-2009, ora 13:24
piticu1986
Nu este medic/terapeut
piticu1986
Buna ziua am o problema de care nu stiu cum sa mai scap in urma cu circa 6 luni am avut un contact sexual cu o fata si singurul cu acea persoana dar dupa 2 luni de la acel contact sexual mi-a aparut ca o umflatura pe capul penisului in partea de jos a orificului este tare de culoare rosiatica nu prezinta dureri sa usturimi (este ca o bucatzica de carne de marimea unui bob de piper) doar ca este o stare neplacuta cum ar trebui sa procedez sau cu ce ma pot trata ?
0
04-11-2009, ora 12:18
Cristi_boy
Nu este medic/terapeut
Cristi_boy
Buna ziua!am o problema.Am facut dragoste neprotejat cu prietena mea acus 4 zile iar peste 2 zile mi-au aparut niste bubite sau mai bine zis niste punctulete mici rosii pe penis si pe capu penisului.Nu ma mananca sau ceva de genu.NU le simt.dar sunt sperita.De la ce poate fi si ce imi recomandati?Va rog ajutati-ma.Va multumesc
0
22-05-2010, ora 12:43
GhitaZ
Nu este medic/terapeut
GhitaZ
Buna ziua. Acum aproape o sapt am facut sex neprotejat cu o cunostiinta de a mea, si apoi dupa cateva zile mi-au aparut pe penis niste bubite rosii, formand o pata mare, nu ma manca sau foarte rar un pic. De 1 zi folosesc triamcinolon si parca da semne de ameliorare, dar nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati.. multumesc
0
22-05-2010, ora 23:13
gymy10
Nu este medic/terapeut
gymy10
de ceva timp mi-au aparut niste bubite pe penis care seamana cu niste cosuri ! ma cam mananca
0
15-08-2010, ora 20:42
dumitrus100
Nu este medic/terapeut
dumitrus100
buna ziua cateodata imi apar unele puncte rosii pe falus, prezizez nu ma mamananca cum ar fi in cazul canditei nu am nici o durere si dispar singure. Am nevoie de un sfat Stima
0
23-03-2012, ora 20:16
bunic
Nu este medic/terapeut
bunic
buna ziua, am de ceva timp acele bubite, am urmat de 3 ori tratamentul, insa fara rezultat, doar cand dau cu alifie dispar, cand nu mai dau reapar, am schimbat chiar si prezervativele(marca), tot degeaba, am luat si pauza la sex in timpul tratamentului si dupa, dar oto degeaba, problema asta se repete de un an de zile. Nu sti ce sa fac...!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •