bubite rosii pe capul penisului

11-05-2007
alex1999
Nu este medic/terapeut
alex1999
am si eu o intrebare ce trebuie sa fac in cazul acestor bubite rosii, Nu ma mananca nu ma ustura nu nimic, pur si simplu au aparut la vreo 2 zile de la ultimul contact sexual, sa fie de la prezervativ? Au trecut deja 8-9 zile de cand le am, am mai cautat pe forumuri si toti au zis ca nu este nimic grav. Nu stiu ce sa fac, daca poate cineva sa ma ajute va rog. Multumesc
7 comentarii
0
11-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este probabil o iritatie de la prezervativ. Aplica 2-3 zile Triamcinolon acetonid crema, de 2 ori pe zi, sau Advantan crema, tot de 2 ori pe zi.
Succes!
0
30-05-2009, ora 00:16
marius_230
Nu este medic/terapeut
marius_230
am si eu o intrebare.dupa urma mai multor acte sexuale printre care si oral fara a ma proteja mi-au aparut niste bubite rosii pe capul penisului care sau extins treptat si vad k numai trec si ma ustura in timpul erectie si actului sexual.ce trebuie sa fc in privinta asta?exista vreun tratament:-?
0
03-06-2009, ora 20:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Exista tratament, cu conditia sa mergeti amandoi, si dvs si partenera, la un examen dermatologic pentru a vedea exact ce anume a provocat iritatia. Trabuie examinata in special secretia vaginala a partenerei.
0
06-02-2010, ora 13:50
cristian12345
Nu este medic/terapeut
cristian12345
buna ziua...in urma cu o saptamana mam culcat cu o fosta gagica de a mea, iar dupa 3 zile ce m-am culcat cu ia, a inceput sa imi apara pe capul penisului si pe langa niste bubite mici rosii, care nu ma mananca, nu ma ustura, doar ca nu stiu ce sunt !!!!...e prima oara cand am ceva de genul acesta si as vrea sa stiu daca ar trebui sa fiu ingrijorat, si la ce medic ar trebui sa ma duc sau daca imi puteti recomanda ce sa fac, cu ce sa ma dau!!!...va multumesc ( as dori un raspuns cat mai repede posibil )...
0
07-01-2011, ora 16:15
sula_ion
Nu este medic/terapeut
sula_ion
buna domnule doctor va rog urgent raspundetimi eu am 19 ani si de vreun an de zile am niste bubite rosii linga capul penisul nu pe cap nu deasupra da linga el si o pata mica, mica rosie pe cap penisului si citiodata am mincarimi insa wreau sa stiu ce sa fac ka mii rusine sa spun la parinti si la doktor tot mii rusine wa rog ajutatima astept raspuns
0
07-01-2011, ora 16:20
sula_ion
Nu este medic/terapeut
sula_ion
am wryt sa spun ka bubitele rosii sunt pe cap da nu deasupra capului da intre cap si instrument daka ma intelegeti?!!!!
0
09-01-2011, ora 18:29
sula_ion
Nu este medic/terapeut
sula_ion
ajutatima domnule doktor eu astept raspuns.'
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •