bubite rosii pe penis

24-11-2007
ionut_20
Nu este medic/terapeut
ionut_20
buna ziua!!!am si eu o problema!poate cineva sa ma ajute si pe mine??de 4 zile mi-au aparut niste pete rosii insotite de usturime mai ales in contact cu apa!!mentionez ca am folosit, dupa contact sexual, servetele umede antiseptice(au alchool denat)!se poate sa fie de la ele???sau altceva???multumesc
15 comentarii
0
29-11-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Se poate sa ai numai o iritatie locala. Spala zona cu apa calda de 2 ori pe zi si aplica apoi Advantan crema, in strat subtire, masand pana intra in piele.
0
17-01-2008, ora 00:00
axel_isti
Nu este medic/terapeut
axel_isti
buna ziua !! am si eu o problema acum 3 saptamani miau aparut niste bubite rosii pe penis fara sa am mancarimi sau usturimi peste 5-6 zile ele au trecut dar acum au aparut iar si nu stiu ce sa fac. ma puteti ajuta??
0
04-11-2009, ora 01:41
Flaviu06
Nu este medic/terapeut
Flaviu06
Buna seara.Acum 2 zile mi-au aparut niste bubite rosii mici pe penis(cap si pielea de sub acesta).Mentionez ca exista si mancarimi periodice a zonei respective.As vrea sa aflu ceva detalii despre ce as putea avea, chiar daca am programare la medic dar mai dureaza cateva zile si mi-ar placea sa am o parere.Va multumesc anticipat!
0
01-04-2010, ora 20:22
tatian
Nu este medic/terapeut
tatian
buna ziua mi- a aparut o bubita rosie pe la mijlocul penisului, este unflata si ustura la atingere, iar pe capul penisului niste niste pete rosi inegrite.penisul se unfla in timpul erctiei inca nu am fost la medic!
0
04-04-2010, ora 10:22
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearca sa ajungi!
0
24-05-2010, ora 09:48
gymy10
Nu este medic/terapeut
gymy10
am si eu niste brobonite rosii pe capul penisului care ma ustura un pic si ma cam si manaca
0
13-11-2010, ora 12:56
Annonimusul
Nu este medic/terapeut
Annonimusul
Buna ziua! de 3-4 zile miau aparut cateva bubite rosii pe capul penisului si acum incepe sa se extina si pe penis, e vreo boala ceva sau e un lucru normal normal? :-S
0
14-11-2010, ora 18:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru anonimusul:
Bubitele rosii nu pot fi ceva normal!
Posibil sa fie o boala!
0
22-11-2010, ora 14:17
lumy_dii
Nu este medic/terapeut
lumy_dii
buna ziua, de 2-3 zile iubitului meu i-au aparut pe penis niste bubite rosii, inca nu acuza mancarimi sau usturime, ultimul contact sexual a fost acum 4 zile, eu nu am nici o mancarime sau scurgere, mentionez ca eu am fost la ginecolog acum2 saptamani si totul a iesit ok, dupa contactul sexul folosim deseori servetele umede, se poate sa fie o iritatie sau mai mult ?multumesc
0
27-11-2010, ora 18:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu mai folositi servetele umede! Spalati-va!!!
0
08-12-2010, ora 10:33
Johnny20cm
Nu este medic/terapeut
Johnny20cm
Buna ziua ma poate ajuta si pe mine cineva mi-au aparut niste pete rosii pe penis dupa ce ma spal s-au fac efort si transpir ma mananca ce pot face ? va rog
0
08-12-2010, ora 16:56
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplicati 2-3 zile Advantan crema, in strat subtire, de 2 ori pe zi.
0
09-12-2010, ora 02:54
Johnny20cm
Nu este medic/terapeut
Johnny20cm
Va multumesc tare mult chiar am sa ma duc maine la farmacie va multumesc din suflet
0
23-01-2011, ora 05:13
Velatos
Nu este medic/terapeut
Velatos
Domnule Midorin..Deci..am avut contact sexual neprotejat, cu cineva, dupa vreo cateva saptamani, 2-3 sapt..aparitia unor bubite micute..pe capul penisului au avut loc.Nici o mancarime, nimic, doar cand...cateodata,..la masturabare.in loc de placere..devine suparator, putina durere.Acum..bubitele nu mai sunt, dar apar doar in timpul sexului.E ceva serios?..As dori sa stiu...eu nefiind in Romania..nu am posibilitate...la medicamente romanesti.Si..sa stiti ca nici posibilitate de dus la dermatolog nu am..Nu am cum..Nu as vrea sa stie familia.
0
06-04-2011, ora 06:27
AndreiPope
Nu este medic/terapeut
AndreiPope
Buna ziua domnule doctor. Am si eu o intrebare. Sunt in varsta de 14 ani si pana acum nu am avut nici un contact sexual. Sunt foarte ingrijit dar nu stiu de unde mi'au aparut niste inflamatii sau bubite pe capul penisului iar preputul ma mananca ! Spunetimi Ce trebuie sa fac ?! Multumesc :"
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •