Bubite rosii pe penis - unguent/crema?

14-08-2010
florin1985
Nu este medic/terapeut
florin1985
Buna ziua, in urma cu cateva zile in urma mi-au iesit pe capul penisului niste bubite rosi, aparitia lor nu a fost in urma unui contact sexual.Exista vreun unguient ptr asa ceva sau ce ar trebuie sa iau?
Multumesc
8 comentarii
0
15-08-2010, ora 18:17
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Spalati bine, stergeti cu un prosop curat, apoi aplicati Locoid crema.
0
19-08-2010, ora 17:36
Buv-cip
Nu este medic/terapeut
Buv-cip
Salut, am fost la mare acum 6 zile si ieri am observat pe capui penisului 4 bubite mici rosii, nu sunt accentuate, nu am mai avut asa cv si poate o fi din cauza la mare, nu am avut contact sexual . Vad ca nu trece deloc si am impresia ca se extind. Este ceva grav? Am 17 ani.
0
02-09-2010, ora 18:18
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Faceti tratamentul recomandat mai sus.
0
10-11-2010, ora 12:03
mihai_mihai007
Nu este medic/terapeut
mihai_mihai007
Buna ziua Domnule Doctor.

In urma unor raporturi sexuale neprotejate cu 3 fete diferite la un interval de cateva zile una de alta, mi-au aparut niste bubite rosii pe capul penisului.Nu ma ustura, nu am nici un fel de secretii, simt doar niste mici mancarimi care apar foarte rar, la un interval de cateva ore, iar capul penisului este un pic mai uscat decat de obicei. Ultima fata a fost la ginecolog, dar doctorul ia spus ca nu are nimic, dar a trebuit sa ii ia niste sange pantru a se asigura ca intr-adevar nu are nimic.Este vorba de vre-o candidoza?Am o igiena un pic exagerata, sa fie si aceasta una din cauze?Pot folosi advantan?Aceasta crema poate agrava ce am eu in momentul de fata?
Va multumesc
0
10-11-2010, ora 18:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Puteti folosi Advantan.
0
10-11-2010, ora 18:36
mihai_mihai007
Nu este medic/terapeut
mihai_mihai007
Va multumesc pentru raspunsul prompt Domnule Doctor.Dar, este grav?Este candidoza, sau este o iritatie?Nu stiu cat va puteti da seama din detaliile date de mine mai sus, dar acestea sunt simptomele :).
Va multumesc, si va doresc o seara minunata.
0
14-11-2010, ora 18:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu cred ca este o iritatie.
0
20-04-2011, ora 00:48
Iulian94
Nu este medic/terapeut
Iulian94
Buna ziua domnule doctor, am 16 ani si acum 3 zile am avut un raport sexual iar seara observ ca am niste bubite rosi.. Nu ma mananca, nu ma ustura, nu am nimic.. Nu am mai avut relati sexuale de 6 luni.. Fata era ne.rasa si ma cam durut pana sa o penetrez... Cred ca a fost de la parul iei...Ce credeti ca am ? :( Va rog raspundetimi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.