buba rosie pe scrot

09-03-2009
raul raul
Nu este medic/terapeut
raul raul
buna ziua...am nevoie de sfatul dumneavoastra.de circa o luna mi-a iesit pe testicul o buba rosie ce imi provoaca mancarime. se simte tare la pipait si pielea devine mai creata in zona respectiva.mentionez ca e doar una, nu se prezinta sub forma de besica..nu e purulenta...doar imi provoaca mancarime...si e rosie. va multumesc anticipat
5 comentarii
0
10-03-2009, ora 20:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Foloseste cateva zile Nidoflor crema -te dai de doua ori pe zi, dupa ce te speli- si cumpara-ti si cateva pastile de Aerius sau Claritine si ia una pe zi.Daca dupa 4-5 zile nu-ti trece trebuie sa te vada un dermatolog.Numai bine!
0
10-03-2009, ora 21:13
raul raul
Nu este medic/terapeut
raul raul
multumesc foarte mult pentru raspuns. voi urma sfatul dumneavoastra.sunt totusi foarte nedumerit...de la ce e posibil sa fi aparut?ce poate fi? cat e de grav? as aprecia mult sa primesc raspuns si inteleg totodata ca trebuie vazuta buba ca sa primesc raspuns cat mai exact..
0
11-03-2009, ora 06:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate fi o simpla iritatie, inflamatie localizata scrotala sau e o reactie alergica la ceva.Trebuie examinata regiunea nu se poate sti daca nu e nevoie si de antibiotic.Dar deocamdata ia ce ti-am spus eu cateva zile si daca vezi ca nu are nici un efect, mergi cu trimitere la dermatologie.Nu este ceva grav.
0
11-03-2009, ora 09:23
raul raul
Nu este medic/terapeut
raul raul
multumesc foarte mult.o zi buna
0
06-08-2012, ora 23:57
theorghe
Nu este medic/terapeut
theorghe
Buna seara, am si eu o problema, mi-a aparut de cateva zile o buba rosie pe scrot care are un lichid alb in ea, si imi provoaca mancarimi. puteti sa ma ajutati cu un raspuns ?
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.