Bubite rosii pe varful penisului

16-01-2015
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
Buna ziua..mi-a aparut o iritatie pe varful penisului, mici bubite rosii, cu o foarte usoara senzatie de mancarime.mentionez ca aceasta iritatie a aparut la aproximativ 3 zile dupa ce am terminat un tratament de 5 zile cu Augmentin.As dori un sfat...cu ce as putea sa ma tratez...
1 comentarii
0
17-01-2015, ora 18:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil candida.
Candida apare si la femei dupa utilizarea antibioticelor (cum este augmentinul).
Mergeti cu trimitere de la medicul de familie sa va vada un dermatolog si sa va dea o reteta ca se cronicizeaza daca stati fara tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.