bubite urmate de eczeme

15-04-2010
draculita1981
Nu este medic/terapeut
draculita1981
buna ziua, am un baiat in varsta de 3 ani care acum un an in decembrie a inceput sa i se umfle mainile dupa care i s-a luat toata pielea dupa degete apoi in scurt timp s-a umplut de bubite pe piept si in zona gatului care il mancau foarte rau apoi i-au aparut exeme pe brate.am mers la medic dermatolog dupa ce pediatrul mi-a spus ca nu stie ce este si cam dupa o luna in care i-am schimbat de 3 ori tratamentul i-au trecut dar anul trecut tot in decembrie iar au inceput sa i se umfle manutele si din nou aceeasi problema dar nimeni nu a stiut ce este si daca e ceva grav.si acum are bubite si il mananca si unele dispar si altele noi apar.va rog sa-mi dati un raspuns sa stiu si eu macar ce boala este si daca e ceva grav.va multumesc.
4 comentarii
0
15-04-2010, ora 18:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Baiatul a a facut inainte de aparitia bolii tratamente sau vaccinuri ? In caz ca da, pentru ce si cu ce medicamente?
0
15-04-2010, ora 23:33
draculita1981
Nu este medic/terapeut
draculita1981
da a facut dar vaccinuri dar cele obisnuite care se fac aici in Austria la copii iar siropuri i-am dat ca a fost foarte bolnavicios dar cele de raceala, de febra ex:panadol sau nurofen pt copii, nu am exagerat prea mult cu tratamentele doar cand a fost neaparata nevoie.stiti cumva ce ar putea sa-i provoace astea?sau ce este?
0
16-04-2010, ora 09:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Poate sa fie urmarea directa de la vaccinurile facute. Un vaccin "nenormal" nu exista, toate vaccinurile pot duce si chiar duc la astfel de probleme si la unele si mai grave. In vaccinuri sunt niste toxine extrem de toxice si de periculoase. Nu putini sunt cei care isi pierd copii de la astfel de vaccinuri. Va recomand sa mergeti la un medic homeopat bun, astfel de probleme se pot vindeca numai cu homeopatia., indiferent de cauza lor.
Mergeti la un medic homeopat bun si urmati tratamentul. Spuneti-i si de vaccinuri.
0
22-04-2010, ora 18:09
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru draculita 1981:
Ati inteles de ce vaccinurile sunt periculoase? Pentru ca "in vaccinuri sunt niste toxine extrem de toxice si de periculoase" si "nu putini sunt cei care isi pierd copii de la astfel de vaccinuri"!!!
Stiti de ce s-a eradicat o boala cumplita numita variola ? Pentru ca generatii intregi de copii au fost vaccinati antivariolic pana ce boala nu a mai aparut !
Daca citesti asemenea ineptii precum cele ale lui scarface, stai si te gandesti unde ar fi fost omenirea daca ar fi avut parte numai de medicina homeopata ! Probabil ca eram cu toti distrusi de difterie, tetanos, tuse convulsiva, rujeola, variola, etc !!!
Revenind la problema dvs, este posibil ca baiatul dvs sa faca reactii de tip alergic. Cea mai frecventa la aceasta varsta este numita "Prurigo strofulus" si evolueaza pana in jurul varstei de 7 ani.
In general se trateaza puseele eruptive cu antihistaminice si topice cortizonice.
Oricum, daca mai apare vreun puseu eruptiv, ar fi bine sa mergeti sa-l consulte si alt medic dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: