Bună seara - Prolaps discal L5. Sunt de operat?
În urma unui RMN lombar nativ în concluzie mia iesit Prolaps discal L5 paramedian stang cu ușoară atingere S1 stânga în recesul lateral.Sunt de operat ?Calmante am luat la greu și iau Doreta 75, Arcoxia 90 și Lyrica de 75 nu au nici un efect dacă ma aplec rămân intepenita și îmi amorțește degetele de la picioare mana dreapta dureri mare de spate si solduri și pur și simplu nu mai pot
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Durere de cap de 4-5
- 2Buna ziua, am o malformatie cerebrala care a sangerat
- 1Hipodensitate lacunara la nivelul nucleului caudat drept
- 1"decompresie microvasculara / craniotomie retrosigmoid" CASMB
- 0Tumora Glomus jugular?
- 0Hernie de disc operată, naștere naturala sau cezariana?
- 0Hernie de disc
- 1Cauza amețelilor mele
- 2Hernie de disc L4-L5 stanga cu dureri pe piciorul stang
- 4Hernie de disc rupta