Bună seara - Prolaps discal L5. Sunt de operat?
În urma unui RMN lombar nativ în concluzie mia iesit Prolaps discal L5 paramedian stang cu ușoară atingere S1 stânga în recesul lateral.Sunt de operat ?Calmante am luat la greu și iau Doreta 75, Arcoxia 90 și Lyrica de 75 nu au nici un efect dacă ma aplec rămân intepenita și îmi amorțește degetele de la picioare mana dreapta dureri mare de spate si solduri și pur și simplu nu mai pot
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3revin cu hernia de disc
- 19hernia de disc
- 8osteodiscita
- 1hernie L5-S1 operata
- 0posibila hernie de disc
- 6menisc extern: o serie de complicatii la genunchi; plus o hernie de disc
- 3Infarct intestinal
- 1durere coapsa rezultat RMN Lombar
- 0Hernia de disc din nou?
- 3Dorsolombalgie sau hernie de disc?
- 1hernie disc fizioterapie
- 0Operatie clasica de hernie de disc
- 8Rog interpretare RMN COLOANA LOMBARA
- 2intepenita mijloc
- 1RMN coloana vertebrala lombara
- 0Hernie de disc toracala
- 2Interpretare RMN coloanalombara
- 0Recomandare operatie Hernie de Disc Lombara
- 4Hernie de disc rupta
- 4Interpretare RMN - 14 ani
Mai multe informații despre: Hernia de disc RMN coloana lombara
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: