Buna ziua!

14-08-2018
Focuta
Nu este medic/terapeut
Focuta
In urma cu ceva timp, mi am scos o alunita prin interventie chirurgicala, iar in urma biopsiei mi s a dat sa fac o analiza IHC. Rezultatul analizei IHC este urmatoarea: nev melanocitar cu displazie agravata. Eu nu sunt in romania pt a imi interpreta medicul rezultatul si nici nu vor sa ma ajute. Ma puteti ajuta? Sunt intr-un stres tota. Multumesc frumos!
3 comentarii
0
15-08-2018, ora 14:40
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
buna ziua,
nevul displazic este o formatiune precanceroasa. Nu este cancer. Trebuie sa fiti urmarit dermatoscopi cat mai des.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
18-08-2018, ora 18:36
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
Buna ziua,

Dupa cum a scris si doamna doctor Artenie Claudia, nevul displazic este o formatiune precanceroasa! Cel mai bine ca sa nu mai ai temeri, iti dau un sfat: du-te in fiecare an la control la medicul dermatolog, si daca in urma consultului iti recomanda excizarea chirurgicala a unei alunite suspecte, trebuie sa-i urmezi sfatul! Si fara taratamente cu rostiopasca, spanzurarea cu fir de par de cal, sau cu diferite licori magice cumparate de pe net de la tot felul de neaveniti!
0
18-08-2018, ora 19:19
Focuta
Nu este medic/terapeut
Focuta
Ideea este ca si acum cand am mers la medic, mi a spus sa revin peste 6 luni, daca asteptam si nu ma luam dupa instinctele mamei, poate ajungeam intr o stare urata... eu o sa merg la medic, ca sunt o fire panicoasa.va multumesc pentru informatii!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: