Bună ziua. Daca am endometrioza mai pot concepe un copil ?

23-02-2019
Laura123dani
Nu este medic/terapeut
Laura123dani
Bună ziua, ma numesc Laura am 21 de ani si am nevoie de niste sfaturi din partea voastră daca ma puteti ajuta. In urma cu 3 saptamani, am avut un avort spontan, asta însemnând că am pierdut o sarcina la 12 saptamani. Am suferit dureri foarte mari si sangerari abundente. După asta, am fost la spital pentru a fi curatata deoarece placenta copilului era încă in uter. Totul a decurs bine, zic eu, doctorul mi-a spus că menstruatia ar trebui sa apara între 4'6 saptamani. Au trecut doar 3 saptamani de la pierderea sarcinii si eu am avut sangerari si dureri la nivelul ovarele similare celor menstruale. Doctorul de aici mi-a spus că, inca ca se afla sânge în uter asta rezultând dintr-o ecografie. Dr. Mi-a spus că pot suferi de endometrioza. Daca am aceasta infecție mai pot concepe un copil ? Am citit foarte multe si endometrioza este asociată cu infertilitatea. Câteva sfaturi m-ar putea ajuta pentru a stiu ce sa fac. Va multumesc frumos. Va pup
1 comentarii
0
26-02-2019, ora 10:44
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

fiecare caz este particular si nu putem generaliza, consultati un medic specializat in endometrioza insa inainte asigurati-va ca diagnosticul este cel correct, va recomandam sa mai consultati un medic ginecolog

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Endometrioza nediagnosticată compromite tratamentul fertilității
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.