Bunici sau Cresa

12-02-2023
mely-28
Nu este medic/terapeut
mely-28
Bună ziua! Am o mica nedumerire, am un copil de 1 an și 7 luni si trebuie sa încep munca. În tot acest timp copilul meu a fost crescut strict de mine fără a avea nici un ajutor din partea bunicilor. Am fost paznic zi și noapte având grija de el mai mult singura tatăl fiind la munca mare parte a timpului. Când eram însărcinată nu a avut mila de mine nimeni am făcut cumpărături pana în ultima zi. Acum părinții din partea soțului vor sa las copilul la dânșii și sa îl vad odată la 1 săptămâna sau 2 sapt, soacra nu dorește sa vina la noi, ei în prezent locuiesc în alt oraș. Eu nu vreau sa le dau copilul dat fiind ca nu mai ajutat cu nimic, din contra îl chemau pe sotu meu când eram însărcinată sa mănânce la ei fără mine iar eu ma chinuiam singura cu totul cu gătitul cu curățenia. Părinții mei muncesc fiind mai tineri singura soluție rămânând creșă sau renunțarea mea la munca. Bona nu îmi permit momentan cu un salariu minim pe economie pe deasupra stau și cu chirie. Sunt într-o mare dilema și aștept sfaturile dvs.
1 comentarii
0
12-02-2023, ora 12:00
mely-28
Nu este medic/terapeut
mely-28
La gradinita îl primesc la 2 ani si
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Bunicii si educatia copilului