cancer de colon

30-06-2009
rosita
Nu este medic/terapeut
rosita
buna ziua. recent am citit pentru o documentatie despre cancerul de colon si m-am speriat. de ceva vreme am mai tot timpul diaree. nu mereu dar predominant. sangerari anale sau in scaun nu am observat. dureri abdominale am avut dar au disparut de ceva vreme. febra si scadere in greutate nu am resimtit. insa uneori am senzatia de defecatie si simt ca ma scap pe mine. nu am avut niciodata probleme cu constipatia am avut mereu scaune normale si regulate. am uitat sa mentionez ca in iarna 2008-2009 timp de doua zile am avut diaree si am observat sange pe vasul de toaleta nu in scaun. am fost la medic mi-a facut un exemen rectal cu degetul si mi-a zis ca e vorba de hemoroizi. de atunci nu am mai sangerat. va rog mult sa-mi raspundeti pentru ca sunt chiar speriata.
2 comentarii
0
28-07-2009, ora 18:15
danielapop_36
Nu este medic/terapeut
danielapop_36
salut, iti dau un sfat sa mergi sa faci colonoscopia, acolo se vede foarte bine, daca este vorba de cancer de colon pt ca o sa-ti ia cateva prelevatii. Sanatate iti doresc.
0
20-12-2009, ora 19:30
andreey90
Nu este medic/terapeut
andreey90
buna rosita... asa mi s-a intamplat si mie acum cateva zile...totul a inceput in urma cu 2 luni cand a fost prima data scaun cu sange...de atunci s-a mai intamplat de 2 ori...o data chiar astazi.la mine curge o picatura la sfarsit.ai fost la doctor ? ce ti-a spus? mie imi curge destul de putin...ce analize ai facut ?si eu am citit pe internet si m-am cam speriat de cancer de colon. Craciun Fericit si Sanatate !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.