cancerul plumonar cum se manifesta?

05-01-2010
LucBoss
Nu este medic/terapeut
LucBoss
buna ziua sa va explic si sa imi dai un raspuns va rog... de o luna si 2 saptamani mam lasat de fumat in aceaa luna ma durea foarte tare in jurul inimi dar durerea nu tinea mai mult de 2 minute asta mi se intampla de vreo 10 pe zi; tot in acea luna am fost la medic si ma ascultat la plamani apoi ma trimis la spital la urgenta si ma facut EKG totul a fost bine asa au zis, dar acum de vreo 2 saptamani ma doare tot pieptul intro zi ma doare in una nu si in spate in dreptul inimi ma durea acum o luna si aseara mia fost rau mam pus si am dormit iar dimineata cand mam trezit nu aveam pofta sa mananc nimica si pana acum tot asa e nici pofta de mancare nu am . cancerul plumonar cum se manifesta ??:( , am 20 de ani si am fumat 2 ANI si vreo 2 luni un raspuns va roggggg
5 comentarii
0
06-01-2010, ora 17:58
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cancerul pulmonar este o afectiune grava... nu doare, slabesti foarte mult intr-un timp foarte scurt, scuipi sange, pielea isi modifica culoare, devine palid-cenusie etc.. deci nu te mai gandi la el caci nu ai nici o sansa sa-l ai. Cafea bei ? Sigur ai renuntat de tot la fumat ? Stres exista ?Te odihnesti suficient ? Ai o viata sedentara ?Cate kg ai ? Mananci echilibrat si sanatos? Tensiunea arteriala este buna ? Mergi si la un cabinet de cardiologie, e de preferat in privat, unde vei face analize mai multe si mai amanuntit pentru a lamuri cauza problemelor tale.
0
06-01-2010, ora 18:58
LucBoss
Nu este medic/terapeut
LucBoss
Buna cafea nu beau deloc, am renuntat de tot la fumat, stres nu, ma odihnesc dorm cam 10 ore pe zi am 58 de kg 1. 68 inltime, nu prea am pofta de mancare tensiunea e buna. tensiune am 12 cu 7, am fost azi la doctor si mia dat sa imi fac analize sange hemoleucograma completa, calciu steric total, magnezemie glicemie si tgp. si sa ma duc la medic pneumolog e bine ???? va multumesc
0
06-01-2010, ora 20:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru a te linisti in legatura cu plamanul mergi si la pneumolog.esti cam slabut, ar cam trebui sa mai pui 10-15 kg anul acesta.Daca si la pneumolog si la cardiolog se constata ca nu ai nimic ar fi bine sa mergi la o sala sa faci regulat si putina miscare.Numai bine!
0
06-01-2010, ora 21:58
LucBoss
Nu este medic/terapeut
LucBoss
O sa va zic maine ce analize mi-au iesit la sange si ce a zis pneumologu numai bine
0
07-01-2010, ora 15:59
LucBoss
Nu este medic/terapeut
LucBoss
buna ziua imi ziceti va rog ce pastile sa iau sa am pofta de mancare ca ma doare stomacu si nu prea imi vine sa mananc nimica va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Durere in piept - primul ajutor
  • Țigara electronică – o soluție pentru a renunța la fumat?
  • Durerea de inimă
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Pachetele „vorbitoare” de țigări ar putea descuraja fumatul
  • Imaginile grafice de pe cutiile de țigări au impact asupra creierului
  • Renunțarea la fumat, bruscă sau graduală?
  •