cand se poate face testul de sarcina? astept un raspuns va rog mult

23-07-2011
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
eram astazi cu prietena si ne "jucam"daca pot sa zic asa. am observat, penisul fiind in erectie ca mi-a iesit un lichid alb asemanator spermei. pe urma am fost la baie, m-am spalat si am continuat. inainte de a face dragoste propriu-zis am introdus penisul putin in vagin fara prezervativ, de 2 ori. pe urma am pus prezervativul am facut dragoste dar nu am ejaculat. se poate sa ramana gravida in ipoteza ca a 2-a oara mi s-a scurs putin lichid cat o picatura de ploaie? mentionez ca fata mai are aprox 10-11 zile pana la menstruatie. cand se poate face un test ca mi-e frica desi nu am facut prostii. astept un raspuns. daca nu se intelege mesajul puteti sa ma intrebati. as fii ft recunoscator pentru un raspuns
10 comentarii
0
23-07-2011, ora 21:19
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca are menstruatie regulata, adica ii vine cam la celasi nr de zile in fiecare luna, e mai putin probabil sa mai fie in perioada ferita, deci putin probabil sa fi ramas insarcinata (mai ales prin modalitatea scrisa). Testul se poate face la 7 zile de la contactul sexual. Dar vezi ca scrie pe fiecare test.
Numai Bine!
0
23-07-2011, ora 21:36
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
pai are menstruatie regulata. si i-a venit pe 5 luna asta. deci..si oricum nu am introdus penisul adanc decat putin 2-3 cm.mi-a mai zis cineva care practica asa zisa metoda a calendarului ca de fapt in a 18-a zii DE CAND I-A VENIT menstruatia sa stau fara grija ca zilele pericol sunt intre a 11-a si a 15-a zii de cand i-a venit menstruatia.acuma sunt si eu cam confuz de asta astept sfaturi.
0
23-07-2011, ora 21:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pai de ce mai esti confuz ? Observ ca ai inteles exact cam de ce ar trebui sa te linistesti. Bineinteles ca nimeni si nimic nu garanteaza 100% o sarcina sau nu, dar sunt foarte mari sanse sa nu fie posibilsa o sarcina.
0
23-07-2011, ora 21:58
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
pai nu stiu...mai mult ea m-a bulversat azi cu ale ei, ca a mai avut o experienta de genu si s-a speriat si a luat pastila de a 2-a zii si acuma nu mai vrea sa ia...ca ea nu face avort ca etc etc. pana cand nu ii vine menstruatia nu am cum sa ma linistesc.
0
23-07-2011, ora 22:04
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Asta cert ca abia atunci te vei mai linisti. Dar, parerea mea, ca ar fi o mare greseala sa ia iar pilula de a doua zi, SUNT CRIMINALE PTR SISTEMUL ENDOCRIN, apoi poate trage mult din cauza altor manifestari, ani si ani. Stiu ce zic, am citit aici n cazuri. Fii alaturi de ea, treceti si de zilele astea.
0
23-07-2011, ora 22:06
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
pai da...iti dai seama ca a mai luat in noiembrie si nu mai vrea sa ia, aia macar o sa o iau cand o sa fie cazul...stiu eu rupere de prezervativ etc. plus de asta, de asta intrebam cand poate sa faca testul ala ca sa fiu linistit si eu! ca macar atunci sa fie bine sa nu stam cu grija!
0
23-07-2011, ora 22:17
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
La 7 zile de la contactul sexual. Scrie pe fiecare test.
0
23-07-2011, ora 22:22
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
aha.ok.asta e cel mai devreme sa inteleg?
0
23-07-2011, ora 22:24
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Da. Nu stiu daca testele din sange nu arata mai devreme, dar se poate face numai clinica. Nu stiu amanunte.
0
23-07-2011, ora 22:59
corn3l
Nu este medic/terapeut
corn3l
aha..ok! mersi mult de tot
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: