candidoza sau nu? | Forumul Medical ROmedic

candidoza sau nu?

30-05-2014
silvia123
Nu este medic/terapeut
silvia123
buna ziua! am nevoie de cateva sfaturi daca aveti buna placere sa mi le oferiti... in primul rand.. de ceva timp am o scurgere vaginala abundenta tot timpul zilei iar de cateva zile sangerez la contactul sexual..(2contacte).. nu am mancarimi si nici alte simptome, ... am fost la medic si mi-a prescris: canesten gyn pentru 3 zile... canespor crema 10 mg si fluconazole teva 1 capsula, 2 cutii.. una si pentru prietenul meu... in primul rand eu una nu sunt sigura ca este candidoza desi asa mi s-a spus.. totusi inca mai am o urma de indoiala.. voi ce credeti?... a doua intrebare, astazi am cumparat acest tratament dar nu l-am inceput pentru ca mie cam maine trebuie sa-mi vina menstruatia... mi s-a spus sa incep daca nu imi vine in 3 zile.. dar n-am de unde sa stiu exact asa ca mai bine nu ma risc... intrebarea e alta dupa terminarea ciclului menstrual la cat timp pot sa incep tratamentul? multumesc anticipat!
1 comentarii
0
02-06-2014, ora 09:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa faceti un examen de secretie vaginala, in urma caruia se poate afla daca este candidoza sau nu. In cazul in care este prezenta candidoza puteti incepe tratamentul imediat dupa menstruatie.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: