candidoza... si intarzierea menstruatiei

16-10-2009
Ayiram
Nu este medic/terapeut
Ayiram
buna ziua.am luat pt candidoza lomexin(ovule) si lucovim(pastile)...si dupa acest tratament nu a trecut..ce ma sfatiuti sa mai iau?! si mai am o problema..in urma unui act sexual neprotejat, am luat postinor2...nu am avut nici un fel de sangerare dupa, dar nici menstruatia nu mi-a venit de 2 saptamani...am facut 2 teste bebe si amandoua negative...care sa fie cauza pt care imi intarzie atat de mult?!
astept sfatul dvs.
multumesc anticipat.
3 comentarii
0
16-10-2009, ora 10:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cauzele sunt evidente si multiple :
1. postinorul
2. postinorul
3. postinorul

Cum de nu iti dai seama ?
0
16-10-2009, ora 18:58
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
postinorul are efecte secundare muuuuulte printre care şi întârzierea ciclului şi sângerări şi multe altele
0
25-10-2009, ora 13:20
zurlitz
Nu este medic/terapeut
zurlitz
Este adevarat ca de la candida se poate face septicemie? Am citit undeva ca este o cauza a septicemiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.