Candidoza vaginala

22-04-2021
Timpan perforat
Nu este medic/terapeut
Timpan perforat
Am o candidoza vaginala care se repeta de mai mult de 4 ori pe an. Acum cativa ani la secretie iesea : iritatie de grad crescut, insa nu iesea pozitiv la candida. Acum aproape un an a iesit pozitiv si nu mai scap conplet de ea. Am tinut tratament de la medic si s au estompat simtomele, apoi cand a reaparut o forma usoara am tinut un tratament mai naturist. Acum 3 luni am avut o forma exagerata : era totul rosu, umflat, iritat, mancarimi si arsuri groaznice. La analize a iesit din nou candida cu o lista mare de rezistenta la antibiotice: Am urmat din nou tratament de la ginecolog insa nu s a tratat complet. Tot am o forma mai usoara care se accentueaza inainte de ciclu. Nu stiu ce sa mai fac, urmeaza sa merg la endocrinolog. Ce ma sfatuiti sa fac?
2 comentarii
0
22-04-2021, ora 12:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sotul a facut tratament?
Va recomand o cura de 3 luni cu ovule Propolicium.
Sunt foarte bune pentru candida recurenta.
0
22-04-2021, ora 13:01
Timpan perforat
Nu este medic/terapeut
Timpan perforat
Nu am contact sexual cu nimeni
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.