Capul penisului vanat dupa tratament

11-11-2017
m.mihai
Nu este medic/terapeut
m.mihai
Buna ziua,

De curand am urmat un tratament pentru o raceala ( Zinnat 500+Tussin+Parasinus) in urma caruia am depistat o "anumita problema". Capul penisului si preputul incepusera sa se inroseasca - pete rosiatice doar pe capul penisului(fara a avea bubite sau secretii de vreo stereotipie) si sa ma manance. Mentionez ca in timpul tratamentului initial pt raceala am intretinut relatii sexuale cu iubita fara a observa/intampina vreo problema (le-am intrerupt in momentul in care am observat roseata). Am fost la doctorita de familie crezand ca am o reactie alergica la vreunul dintre medicamente si mi-a recomandat si prescris Travocort crema. In timpul aplicarii cu crema respectiva am putut observa la finalul zilei mici secretii albe, usor uscate, ramase pe preput( am considerat ca acestea pot fi de la transpiratie/faptul ca penisul nu e "aerisit" pe durata unei zile). Dupa aplicarea tratamentului timp de 5 zile, roseata si mancarimea au disparut insa capul penisului a ramas usor vanat, mai accentuat pe margini. Intrebarea mea ar fi daca acest lucru e normal si cat timp va persista aceasta situatie (ma gandesc ca nu ar fi in regula sa reiau activitatea sexuala deocamdata). Ar trebui sa consult un medic urolog sau unul dermatolog?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.