Carti motivationale de folos spre ameliorare sau intarire

12-06-2015
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Salutare tuturor.Cartile de dezvoltare personala si motivationale sunt niste investitii utile in persoana dvs si in problemele de zi cu zi.Nu e bine sa citesti ceva util, sa pui in practica si sa te ajuti singur?
Pe mine in lupta cu OCD si anxietatea sociala, emotivitatea si timiditatea excesiva am gasit o alinare jn aceste carti, practic ma ajuta sa ma simt mai bine daca inteleg si aplic sfaturile si indicatiile din aceste carti.Desigur nu spun ca am obtinut vindecarea miraculoasa cu ele, iau tratament si continui lupta in prezent dar ma ajuta suplimentar aceste tipuri de carti.
V-as ruga pe toti sa scrieti aici titlurile de carti de acest gen pentru a oferi si altora un posibil ajutor cu lecturarea si aplicarea principiilor unei carti motivationale.Exista o i pntreaga industrie si piata in domeniul dezvoltarii perdonale iar aceste carti se gasesc in multe librarii, bibiioteci si magazine online.Sumt mii de carti de acest gen si fiecare ofera cate un ajutor suplimentar in problemele psihice si emotionale pe care le avem.Desigur ca ele nu inlocuiesc tratamentul medicamentos si nici psihoterapia.Sunt doar un ajutor suplimentar.As vrea sa impartasim toti titlurile de carti care ne-au ajutat
Uitati si recomandarile mele:


Poti sa-ti vundeci viata-Louise Hay
Forta gandirii pozitive-Norman Vincent Peale
Secretul-Rhonda Byrne
Codul vindecarii-Alex.Floyd si Ben Johnson
Puterea-Rhonda Byrne
Magia-Rhonda Byrne
Calatoria-Brandon Bays
Inteligenta emotionala-Daniel Goleman
Un minut la psiholog-Arnold si Clifford Lazarus
100 cai spre fericire-Timothy Sharp
Cand sufletul este bolnav-Dr Dmitri Avdeev
Conversatii cu Dumnezeu-.Neale Donald Walsch
Psihoterapia ortodoxa-Hierotheos Vlachos
Seria Supa de pui pentru suflet
Toate cartile lui Louise Hay
Secretele succesului -Dale Carnegie
Pelerinul Rus
Puterea prezentului-Eckhart Tolle
Linistea vorbeste-Eckhart Tolle

Eu va recomand sa incepeti cu Secretul, Codul vindecarii si Poti sa-ti vindeci viata.

Va astept sa mai impartasim nume de carti care v-au placut si ajutat

O zi cat mai placuta.
1 comentarii
0
29-06-2015, ora 18:37
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Si sa nu uitam ca foarte de folos si spre alinare si spre intarire mai este si Biblia, Noul Testament mai ales si psaltirea.In Psaltire iti gasesti sigur alinarea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul