Cateva intrebari despre primul act sexual.

03-05-2017
dragostudor12
Nu este medic/terapeut
dragostudor12
Buna ziua! Ma numesc Dragos si am 17 ani. Sunt impreuna cu o fata, aceasta avand 16 ani. Am hotarat sa facem sex pentru prima oara, amandoi fiind virgini. Bineinteles ca o vom face cu prezervativ. Am cateva intrebari:
- Daca o facem cu prezervativ, sunt sanse sa ramana insarcinata? Bineinteles ca voi fi atent daca acesta se va sparge si nu voi ejacula in interiorul vaginului.
- Daca prezervativul se va sparge, ce e de facut pentru ca ea sa nu ramane gravida?
- Daca ne facem sex oral reciproc, sunt sanse ca ea sa ramana insarcinata sau sa capatam niste boli?

Rog seriozitate!
6 comentarii
0
03-05-2017, ora 17:02
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Buna ziua!
In ordinea intrebarilor:
-nu;
-trebuie sa ia pastila de urgenta sau de a doua zi (gasiti la farmacie, cu prospect);
-nu poate ramane insarcinata dupa sex oral. Boli se pot lua, daca unul din voi are vreun microb deja. Personal, nu recomand sexul oral dar decizia e a voastra.
Succes.
0
03-05-2017, ora 21:25
dragostudor12
Nu este medic/terapeut
dragostudor12
Multumesc mult de raspuns.
0
03-05-2017, ora 22:00
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Pentru putin.
- sa aveti si lubrifiant de calitate la indemana in caz ca aveti nevoie;
- nu incerca penetrarea daca erectia nu e maxima;
- daca pui prezervativul corect pe un penis erect atunci poti ejacula si in interiorul vaginului fara griji.
0
03-05-2017, ora 23:28
dragostudor12
Nu este medic/terapeut
dragostudor12
Ok, am inteles. Multumesc pentru seriozitate si sfaturi.
1
04-05-2017, ora 06:03
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Dar nu crezi ca ai fi trebuit sa cunosti deja raspunsurile intrebarilor de mai sus, ca un om "educat", "matur" si "responsabil" ce esti?! Educatia sexuala ti-o iei de pe forumurile publice?!

Poate ne trezim si noi odata, ca societate, si inlocuim ora de religie din scoli, care oricum e inutila, cu ora de educatie sexuala, care e esentiala in secolul 21...
0
06-05-2017, ora 00:24
dragostudor12
Nu este medic/terapeut
dragostudor12
Am 17 ani si la scoala nu exista ora de educatie sexuala. De unde ati vrea sa stiu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: