Ce curiozitate ma aduce aici ?

18-06-2011
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
Am 49 de ani, sunt necasatorit dar am avut permanent o relatie, o femeie.Ultima relatia, relatie pe care o am de un an e ce-a mai curioasa din toate.Femeie cu care am relatii, este casatorita, are 29 de ani si tot atat si sotul ei.In numai cateva luni am ajuns atat de apropiati incat ne spunem toate secretele unul altuia.Ca sa nu fiu lung la discutie, iata curiozitatea mare pe care o am:
De ce aceasta femeie se masturbeaza, avand sot si amant in acelasi timp, iar ea mi-a marturisit ca a facuto chiar si dupa 3-4 contacte sexuale pe zi?
14 comentarii
0
19-06-2011, ora 00:06
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nimfomana?
0
19-06-2011, ora 00:28
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
Nimfomana? Nu stiu si nici nu prea a-si crede.In primul rand, se abtine daca mediul nu-i permite.Dupa explicatiile ei, imi spunea deuna zi ca avea chef sa se masturbeze dar cum cumnatul era acasa si privea la televizor in sufragerie, o deranja si se simtea incomoda, fapt pentru care a renuntat.Cred eu ca o nimfomana nu mai poate tine cont de nimic ce-i in jurul ei.
1
19-06-2011, ora 08:51
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
...Si tu te complaci in promiscuitate ? Nu vad la tine un comportament matur si responsabil... Din punctul meu de vedere, femeia ar putea fi si obsedata sexual, un psihiatru poate spune mai multe...
0
19-06-2011, ora 14:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dorinta sexuala creste, indiferent de varsta, daca apare un nou partener.Excitatia sexuala e guvernata hormonal si cerebral.Ea e influentata atat de estrogeni cat si de hormonii androgeni. Pot exista anumite dereglari hormonale.Pe de alta parte, chiar daca are relatii sexuale multiple si cu tine si cu sotul, nu e sigur ca ea si obtine orgasmele care s-o satisfaca...e posibil ca varful excitatiei- orgasmul- sa-l obtina cu adevarat si sa fie complet, satisfacator, multumitor, doar masturbandu-se.De asta contunua sa experimenteze masturbarea.in sfarsit obtine ce vrea...In prezenta voastra ea poate ca mimeaza orgasmul, sau il are doar partial, nesimtind adevarata senzatie de bine si relaxare pe care ar trebui sa o aiba. Dar nici la nici unul dintre voi nu renunta caci totusi se simte bine...se simte protejata, cautata, iubita, simte ca traieste.Nu o condamna si nu o invinui de nimic, cauta sa o intelegi...legatura de suflet e cea care e cea mai importanta..si in mod sigur tu umpli niste goluri din relatia ei oficiala, ocupand un loc special in viata ei.
0
19-06-2011, ora 23:33
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
@ Casa drhouse
Multumesc de explicatia intelepta.Se vede ca faci ceva cu dedicatie, te dedici, iar sfaturi din astea avem nevoie cam toti.Am avut ocazia sa aud de la ea de cateva ori ca se simte de parca pluteste dupa sex sau exact ce spui tu aici, ca parca a avut un orgasm partial.Cat priveste condamnarea, nici vorba si apreciez initiativa ta de a proteja pe cineva si mai ales cand e vorba de o femeie, datatoarea de vieti.Multumesc inca o data si-ti doresc mult succes in viata!

Adrian
0
19-06-2011, ora 23:38
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
@ Eliana
De ce acuzi fara sa cunosti realitatea? Multumesc de interventie, dar daca interventia cuiva nu este si folositoare e o pierdere de timp de ambele parti.
0
22-06-2011, ora 21:33
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Este un forum medical. Si de ce nu am dreptate si eu? De ce se casatoresc oamenii ? Care este motivatia daca se ajunge la adulter? De ce nu o iei tu de nevasta sa o salvezi??? Ce este normal in ce am citit eu mai sus??? Sa inteleg normalitatea, eu am doar un gust amar si mila...
0
22-06-2011, ora 23:08
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
Elina, tu privesti lucrurile din punctul tau de vedere.Poate, deci zic poate, poate ca tu ai probleme in dragoste si atunci devi frustata cand auzi asemenea cazuri.Ei bine, cine ne-a creat nu ne-a ceat perfecti si deci a comite adulter nu este evitabil.Indiferent cum ai pune problema dar daca te gandesti ca Dumnezeu a facut un barbat si o femeie, noi nu ne puteam inmulti fara libertatea de a ne pune la dispozitie unul altuia.Daca acceptam ca a fi casatorit cu cineva este o inventie a omenirii, cand auzi de adulter ce condamni mai intai, adulterul sau invetia omenirii?
0
23-06-2011, ora 00:20
armina
Nu este medic/terapeut
armina
, , Poate, deci zic poate, poate ca tu ai probleme in dragoste si atunci devi frustata cand auzi asemenea cazuri "


Mi se pare exagerat si deloc demn de un , , gentleman".Nu doresc sa intram in polemica, fiecare cu scara lui de valori, cu modul lui de a iubi, trai, intelege viata, dar trebuie sa recunosc ca am o curiozitate ; cum ai fi reactionat daca ai fi fost SOTUL?
0
18-07-2011, ora 00:48
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
, , Nu doresc sa intram in polemica, fiecare cu scara lui de valori, cu modul lui de a iubi, trai, intelege viata, dar trebuie sa recunosc ca am o curiozitate ; cum ai fi reactionat daca ai fi fost SOTUL?
Armina, buna intrebare.
Eu cred ca obligatia unui amant e s-o faca pe amanta sa inteleaga ce fel de relatie este intre ei.Un amant trebuie sa inteleaga ca nu trebuie s-o incurajeze pe amanta sa se distanteze de sot sau sa se desparta.Ambii trebuie sa inteleaga ca orce relatie noua functioneaza pentru un timp, dupa care se schimba multe.Asa cum ii place de mine acum, asa ia placut si de sot candva.Asa cum nu-i mai place de sot acum, la fel n-o sa-i mai placa si de mine pe viitor.Sunt tipul de amant care imi incurajez amanta sa se intoarca la sot, iar acest tip a ajuns sa-mi spuna ca sotia lui sa schimbat foarte mult in ultima vreme, sa schimbat in bine, zice el.Ea la nici 29 de ani ai ei a inceput sa perceapa viata altfel decand ma cunoscut.Sotul la randul lui are si el obligatia sa-si educe sotia, sa o faca sa inteleaga ( pe ocolite bine 'nteles) ca viata reala e una si aventura e alta.Daca asi fi in locul lui, probabil ca m-asi intreba daca am fost suficient de capabil s-o educ cum imi place sau daca ea este suficient de capabila sa inteleaga mesajul meu.
Intorcandu-ma la subiect, nu ma deranjeaza faptul ca se masturbeaza, ba din contra.Totusi sa ai 5-6 contacte sexuale intr-o zi si sa te mai si masturbezi de doua ori uneori, e un semn de intrebare, nu ?
hai sa zicem ca o femeie nu a avut orgasm nici dupa 5 contacte sexuale si e normal sa se masturbeze.
Ce poate sa insemneze insa, daca ai 5 contacte sexuale, te trezesti a doua zi la 10 dimineata, pe la 10;30 te masturbezi iar pe la 12-12;30 te masturbezi din nou? Cheful de a avea sex poate venii si la 20-30 de minute daca barbatul de langa tine te incalzeste, dar cat de des sa-ti vina cheful sa te masturbezi cand nu ai un barbat in patul tau sa te incalzeasca?
Acum, hai sa va zic altceva:
Sunt persoane care se excita numai stiind ca in camera alaturata este o persoana de sex opus si fiind in pat, se pipaie si ii vine cheful.Sa o excite pe ea faptul ca in camera alaturata, in acelasi apartament doarme un barbat ?
0
18-07-2011, ora 15:53
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Parerea mea este ca tie iti place sa te lauzi ca esti amantul varstnic al unei tinerele obsedate sexual si ca nu te intereseaza o relatie sanatoasa, serioasa, fugi de responsabilitati...Exista o vorba pentru cei ca tine..." crai batran"...
0
18-07-2011, ora 15:58
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
... ce grija ai tu sa nu se lipeasca tipa de tine, sa nu ramana pe capul tau, da... sa ramana cu sotul si " voi sa o mai puneti din cand in cand"...Asta nu se cheama ipocrizie? Nu am uitat, tu ai avut mereu o femeie, nu se poate sa stai pe uscat. Nu sunt eu de varsta ta, dar cred ca am mai multa minte ca tine...
0
25-07-2011, ora 09:17
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
@ Elina,
Elina, ipocrizie ar insemna daca a-si indemnao sa se desparta si apoi s-o las si eu, nu crezi ?
0
22-12-2017, ora 18:37
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
daca ajungi sa fi posedat de o persoana care a murit fiind ahtiata dupa sex atunci duhul acelui om te excita in mod direct prin nervi pe tine ca cel posedat si tu nu mai poti face fata...esti jucaria lui...asta se intampla in cazul ei probabil...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la femei
  • Mituri despre masturbare
  •