ce este?

13-05-2007
vasi1
Nu este medic/terapeut
vasi1
sotia mea a luat anticonceptionale c-am o luna apoi am renuntat la ele cu gandul sa facem un copil.doar ca nici insarcinata nu a ramas (am facut de cateva ori testul acela tip barza) dar nici nu i-a mai venit ciclul.a intarziat mai bine de jumatate de luna.si acum cand i-a venit curge mai mult decat de obicei.are varsta de 19 ani. ce imi puteti spune si ce am putea face daca intr-adevar este o problema??? va multumesc!!
2 comentarii
0
13-05-2007, ora 00:00
vasi1
Nu este medic/terapeut
vasi1
am uitat sa specific ca in timpul menstruatiei acum ii curge sange dar si cu cheaguri de sange care sunt dese...ce imi puteti spuen urgent?
0
14-05-2007, ora 00:00
corinutza_rodi
Nu este medic/terapeut
corinutza_rodi
menstruatia nu i-a mai venit pt ca ea a intrerupt medicatia cu pilule contraceptive dar asta se va regla.in leg cu sangerarile, poate fi o rana uterina.recomand vizita la un ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • De ce întârzie menstruația?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.