Ce este ciuperca in gat si simptomele ei

28-06-2012
Apostolescu Gabriel
Nu este medic/terapeut
Apostolescu Gabriel
Buna ziua
Am o probleme de ceva timp 5 luni cred.
Problema este la gat, simt ceva pe gat care ma irita, tot timpul tusesc in special dimineata si seara inainte de culcare, dureri in piept si in timpul tusei, simtome de voma.
Am mers la medicul de familie si dupa un consult am primit un tratament;Augmentin;Tusin Forte;Decasept;Aerius;Dexameal;Paracetamol.
Am urmat acest tratament si tot asa ma simt...tuse severa dimineata si seara si simtome de voma.
Va rog sa imi raspundeti, nu stiu ce am de facut.
5 comentarii
0
28-06-2012, ora 21:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ati citit pe forum mesajele despre refluxul gastric si cum afecteaza el faringele
acolo gasiti si sfaturi despre regimul alimentar, tratamentul local..s.a
0
29-06-2012, ora 01:05
Apostolescu Gabriel
Nu este medic/terapeut
Apostolescu Gabriel
Imi cer scuze domnule doctor dar nu am gasit pe forum sa citesc ce mi -ati recomandat dumneavoastra.
Am uitat sa precizez ca, de cate ori beau acidulat, am arsuri in piept si uneori in gat imi raman bucatele de mancare pe care le elimin cand am acele arsuri.
Va rog sa imi spuneti din tot ce am spus eu mai sus ce se intampla si ce pot sa fac.va multumesc din suflet pentru taspuns.
0
01-07-2012, ora 23:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa faci consult si tratament la gastrologie
0
24-09-2017, ora 18:28
burlacu98
Nu este medic/terapeut
burlacu98
buna ziua, acum citeva zile am fost diagnosticata de catre medic cu ciuperca in git, am urmat tratamentul dar nu am observat nici o imbunatatire, recomandati-mi va rog un tratament eficient pentru diagnoza data.
0
24-09-2017, ora 19:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 trebue sa stii ca tratament administreaza doar medicul care vede pacientul si pune un diagnostic corect
2 nu sunt deloc sigur ca ai doar ciperca si nu sunt si alte probleme mai grave gastro-intestinale care intretin problemele din gat
3 trebuie sa stii ca doar tratamentele nu ajuta niciodata daca pacientul nu tine si regim corect alimentar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să te ferești de candidoză
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •