ce mi se intampla? sunt nebuna?

02-01-2008
lauryta
Nu este medic/terapeut
lauryta
am o problema mare:nu stiu unde pot incadra acest mesaj, dar sper sa fiu ajutata:am 18ani, si pana acum am avut cca 30 de iubiti.nu pot fi prea mult cu cineva, dak imi place de un baiat, fac si imposibilul sa-l am, iar dupa ce l-am avut, il fac sa se indragosteasca de mine, dupa ce voi fi reusit acest lucru, il fac sa sufere ingrozitor si-mi bat joc de el.Cand imi dau seama k e suficient, il parasesc pt alta victima.Dar daca aflu k vreun fost are pe alta, iar incep sa ma gandesc la el si il despart de acea fata, luando de la capat si facandui acelasi lucru.Vreau sa fiu normala, ca prietenele mele care au un singur iubit de ktiva ani, si se iubesc si nu-l insala ca mine.Vreau sa iubesc si yo, sa vin cu el acasa, sa fac lucruri normale.(mentionez, k nu ma culc cu ei, si nici nu stau cu ei pt.bani.)dak nu plac un baiat, nu stau cu el.AJUTOR.URGENT
Multumesc
3 comentarii
0
02-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
din cele expuse reese ca ce faci tu este un joc adolescin, un flirt...si nu poti pe acesti baieti sa.i numesti IUBITI.
Haber nu ai ce inseamna a iubi. Esti o narcisista, te iubesti pe tine si atat. Cand o sa intalnesti persoana potrivita(posibil ca fie una mult mai in varsta ca tine) atunci o sa relizezi ca nu iti mai arde de joaca, o sa.l iubesti, o sa faceti dragoste mult si frumos..si cu siguranta n.o sa vrei sa.l schimbi ! RABDARE...
0
10-01-2008, ora 00:00
yola
Nu este medic/terapeut
yola
esti cam rasfatata sau ai ceva impotriva barbatilor in general.Poate ai avut o experienta neplacuta cu cinava de sex opus, tata, frate sau o ruda.Ceva care te-a marcat in copilarie si ti-a ramas in subconstient, ceva care te face sa reactionezi asa...Cum a spus si fvaleriu mai sus, cand o sa intalnesti persoana potrivita ai sa te schimbi.Crede-ma, am avut cam aceeasi problema si mi-am revenit.M-am indragostit de un tip mai mic decat mine si m-a vindecat cat ai clipii.incearca sa si daruiesti sentimente si sa ai INCREDERE.Succes!
0
22-05-2008, ora 00:00
alice303
Nu este medic/terapeut
alice303
cred ca asta sta in tina.daca vrei sa te schimbi in privinta asta poti sa o faci.daca ai pe cineva langa tine, nu te mai gandi la altul eu sper sa nu patesti si tu la fel.sa te indragostesti de un baiat si el sa si bata joc de tine, ca ai sa vezi tu atunci ce o sa te trezesti la realitate.incearca sa nu profiti de sentimentele nimanui si maturizeaza te nu te mai purta ca un copil daca vrei o relatie serioasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.